yukarı

Audi A6 İç Mekân

Önce yeni A7 Sportback'de tanıştığımız kokpitiyle alabildiğine modern bir tasarıma sahip Audi A6. Ön panel 5 Serisi kadar sportif ya da E Serisi kadar zarif değil belki ama minimalism yanlısıysanız keyfinize diyecek yok. 

 

Üstelik kapılar dahil her tarafı kaplayan traşlı alüminyum, parlak plastik, metal ya da dilerseniz ahşap detaylarla vurgulanan kalite tartışılmaz. Her zerresiyle "premium" hissettiren kabinde ortalama kalitede bir plastik parçası bulmak için çok uğraşmanız lazım. 

 

Orta konsoldaki bilgi-eğlence ve havalandırma sistemine, 9 inçlik iki dokunmatik ekrandan kumanda ediyorsunuz. Audi MMI işletim sisteminin yanı sıra, Apple CarPlay ve Android Auto da kadroda. 

 

Okunaklı grafikleri ve yüksek çözünürlükleriyle bu ekranların tepkili dokunmatik işleyişi çok başarılı. Yine de, ne kadar havalı olsalar bile sürüş halinde fiziksel kumandaların pratikliğini yaşatan bir sistem henüz anasının karnından doğmadı bizce. 

 

Detaylarına burada girmeyeceğimiz oldukça uzun, etkileyici (ve maliyetli) bir konfor ve teknoloji donanımı listesine sahip Audi A6. Hepsini geçtik diyelim, artık yılların oyuncağı olan dijital gösterge paneli "virtual cockpit"in standart olmayışını anlamak zor.

 

 

Audi A6 ve kullanışlılık

 

Kol dayamanın altında geniş bir gözün yokluğu dışında ne önde ne de arkada daha fazlasına ihtiyaç duymayacağınız kullanışlı ve ferah bir otomobil Audi A6

 

Tek sorun arka ortadaki yetişkini darlayacak büyük konsol ve zemindeki geniş tümsek ikilisi olabilir. Arka havalandırmanın altındaki kumanda ekranı (opsiyon) başarılı ama bu sırada "iki yetişkin ve bir çocuk" diz kadrosu daha mutlu olacaktır. Yoksa iki ezeli rakibinden de daha fazla diz ve omuz mesafesine sahip Audi A6... 

 

Audi A6’nın 530 litrelik geniş bagaj hacmi BMW 5 Serisi’yle eşit, Mercedes E Serisi’nden sadece 10 lt daha küçük. Şekil ve geniş yükleme ağzıyla gayet kullanışlı bir bagaj bu. Bagaj zemini eşikle düzlenemese de bavulları indirirken çok zorlayıcı bir yükseklik yok. 

 

Arka koltuk sırtlıkları da nihayet üç parça katlanır hale geldi. Ama o işi de bagajdan doğru yapamamak bu sınıfta enteresan. Olsun varsın, basamaksız uzun bir zemin oluşuyor ki artık bisiklet mi koyarsınız, golf çantası mı, yoksa küçük boy Hereke halısı mı, size kalmış.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans