yukarı

Audi A4 İç Mekân

Yeni Audi A4’ün gerçekten parladığı yer iç mekân. Kesinlikle şık, kesinlikle modern, kesinlikle havalı. Sadelik ve minimalizmin doruklarında dolaşan Audi A4’ün kokpiti, maksimum fonksiyonun minimum kafa karışıklığıyla nasıl sunulacağının okulu gibi.

 

Bu fiyatlara kadar çıkmışken standart donanımın ötesine geçmenizi ve Audi’nin sunduğu sanal kokpit, 3D navigasyon gibi süper teknolojik, keyifli ve işe yarar donanımları edinmenizi öneriyoruz. Zira Audi’nin az paraya çok donanım sunmak gibi bir stratejisi olmadı hiçbir zaman. Ve evet, kendi paramızı harcamıyoruz:)

 

Mükemmel malzeme ve işçilikle ince ince işlenmiş kabin en kötü ihtimalle saygı uyandırıyor. Belki bir C Serisi’nin zarafetiyle karşı karşıya değiliz ama bu kusursuzluğun da kendine göre bir zarafeti var. Kumandaların yapısı, dokunuşu ve işleyişinde derin bir ustalık hissediliyor.

 

Audi A4’ün kabininde fark yaratan bir diğer detay, ön panel boyunca uzanan ve içerideki havayı daha yumuşak bir esintiyle değiştiren havalandırma hattı.

 

 

Bilgi ve eğlence sistemi

 

Bu süper rafine ortama 12,3 inçlik ‘virtual cockpit’ gibi (opsiyonel) tekno oyuncaklar eklenince olay daha da keyifli (ve pahalı) hale geliyor. Malum, bu "sanal" göstergeler Audi TT ve Q7 ile hayatımıza girip mini bir dijital devrim yapmıştı.

 

Elimiz değmişken, BMW’nin bilgi-eğlence sistemiyle yarışır hale gelen MMI Touch’ın yönettiği 7 inçlik ekranı da 8,3 inç olanıyla değiştirelim. Geniş ekran da pek havalı yani, kesenize bereket!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Bu arada, rakipleri arasında en kullanışlı kabin Audi A4’ünki. Hani dedik ya VW’in zaten çok iyi yaptığının daha iyisini yapma hakkı... Audi değerli hissettirmekle yetinmemiş, hemen her durum için eksiksiz çözümler geliştirmiş.

 

Hem ön hem arka kapı ceplerinde 1,5 litrelik şişeleri ağırlayan bir prestij modeli görmeyeli çok olmuştu mesela. Geniş camları herhangi bir açıda görüş problemi yaşatmaktan uzak. Kapılar geniş açılıp iniş binişi kolaylaştırıyor.

 

Hacim konusuna gelirsek, o 3 cm’in arka sırada nasıl fark yarattığıyla başlayabiliriz. Diz mesafesi uzun boylulara bile kendini çok rahat hissettirirken, baş mesafesi de hiç aşağı kalmıyor. Hiç de yüksek bir araba olmayan A4’te bu rahatlık bir başarı.

 

 

Bagaj hacmi

 

Bagajda da durum gayet parlak. 480 litrelik bagaj Mercedes C Serisi ve BMW 3 Serisi ile aynı olsa da şekil itibariyle daha kullanışlı. Geniş açılan bagaj kapağı ve kutu gibi yapısıyla A4’ün bagajı rakiplerinin bir adım önünde.

 

Kısa sayılabilecek yükleme eşiği önemli bir problem yaratmazken, sırtlığı üç parça yatan arka koltuklar uzun eşyaların yüklenmesini kolaylaştırıyor.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans