yukarı

Audi A3 Sportback İç Mekân

Yiğidin hakkını yemeyelim, Audi A3’ün tek erdemi türünün zirvesindeki minimalist tasarım değil. Bir önceki nesile göre her alanda olgunlaşmış, toplam kaliteyi saplantıya dönüştürmüş bir iç mekândan bahsediyoruz.

 

Her ayrıntıda fiyatını neredeyse haklı çıkaran bir kalite söz konusu Audi A3 Sportback’in kabininde. Mesela dekor kaplamaları -mış gibi değil, gerçek alüminyumdan. Bu malzeme kalitesini bir üst sınıfta bulmak bile kolay değil. BMW 3 Serisi’ni dahi sıkıntıya sokacak bir kaliteden bahsediyoruz.

 

 

Bilgi ve eğlence sistemi

 

Makyajla birlikte gelen Virtual Cockpit opsiyonu, klasik gösterge panelinin yerini alan 12.3 inçlik HD ekranıyla harika bir para harcama vesilesi. Canınızı çektirdiğimiz için üzgünüz ama görünüm opsiyonları, çözünürlüğü, 3D haritaları vs. çok acaip!

 

Ortadaki 7 inçlik bilgi-eğlence ekranı da menüleri, kullanım kolaylığı ve tepki hızıyla türünün en iyi örneği olmaya çok yakın. Kendisini orta konsoldan kumanda edebilmeniz, gözleri yoldan ayırmamak açısından bizce çok önemli bir artı. Tabii artık küçük kaldı.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

A3 Sportback’in kabininde herhangi bir hacim problemi yok. Sınıf standartlarında tatminkâr olan arka sıra üç yetişkin için pek de iddialı sayılmaz. Buna karşın, hatırı sayılır diz ve baş mesafesi geniş pencerelerle birlikte A3 Sportback’in arka sırasını iki yetişkin için ideal yapıyor.

 

Kapı içi cepleri çok geniş olmasa da yeterli, torpidonun büyüklüğü daha tatminkâr. Diğer cep ve gözler de kullanışlı sayılır. 

 

380 litrelik bagaj şekil ve pratik özellikleriyle sınıfın cömertlerinden. Arka koltukları yatırıp düz bir zemin elde etmek de, zemini yükseltip düze yakın bir eşik elde etmek de kolay.

 

Daha fazla hacim isteyenler için A3 Sedan, aynı kalitede fazladan bagaj ve tabii fazladan bir miktar nakit demek.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans