yukarı

Subaru Outback İç Mekân

Önceki Outback’le kıyaslarsak daha zekice tasarlanmış, daha şık ve daha kaliteli bir kabine sahip bu beşinci nesil Subaru Outback. Tabii kalite açısından halen bir Passat ya da Superb seviyesinde değiliz. 

 

Ön panelin tasarımı geçmişten izler taşısa da kendine has bir karakter yansıtmıyor değil. Biz bu düz, köşeli ve fonksiyon odaklı kokpit tasarımını seviyoruz. Üstelik hem malzeme seçimi hem de işçilik zorlu yollar ve yolcuların suistimaline dayanacak bir seviyede.

 

7 inçlik dokunmatik ekran tepkileri ve menüleriyle Subaru’nun zamanı yakaladığının kanıtı. Akıllı telefonunuzu yansıtabildiğiniz gibi standart navigasyondan da yararlanabilirsiniz. Hâlâ kullananlar için hemen üstünde bir CD girişi bile var!

 

Türkiye’ye tek donanım paketiyle gelen Subaru Outback, ısıtmalı, elektrikli, hafızalı ve süper konforlu ön koltuklarıyla “Limited” isminin hakkını veriyor. 

 

Öne çıkan diğer lüksler arasında gerçek deri döşemeler, direksiyondan kumandalı vites, anahtarsız giriş ve Harman Kardon ses sistemi sayılabilir. Kusura bakmayın, geri görüş kamerasını lüksten saymıyoruz ve piyasadaki her modelden bekliyoruz malum. Siz de bekleyiniz, ısrarla isteyiniz.

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Dört yetişkin bir çocuğu hiç zorlanmadan ağırlıyor Subaru Outback. Son derece geniş ve ferah ön koltuklar, geniş kapı içi cepler, torpido ve saklama alanlarıyla kullanışlı bir ön sıra bu. 

 

Arkadaki iki yetişkin de hem başları hem de dizleri için “Bundan iyisi can sağlığı” konumunda olacaklar. Kaldı ki üç yetişkinli yolculuklar da hiç öyle olmayacak şey değil.

 

Subaru Outback’in güçlü olduğu bir diğer konu bagaj. 559 litrelik hacmiyle Passat Variant (650 l) ve Skoda Superb’in gerisinde olsa da yükleme eşiğinin olmayışı, geniş ağzı ve şekliyle Outback’in bagajı çok kullanışlı.

 

Bagajdan doğru bir düğmeye basarak arka koltuk sırtlıkları (60/40) kapatıp dümdüz zeminli büyük bir alan elde etmek de cabası.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans