yukarı
Mercedes
S Serisi
6.957.000 TL
Karasal uzay gemisi

Mercedes S Serisi İncelemesi

Mercedes’in amiral gemisi, bütün konfor marifetini, teknoloji çılgınlıklarını boca ettiği çağdaş limuzin Mercedes S Serisi. Her zaman olduğu gibi sınıfının en lüks, en konforlu, en yetkin arabası olduğunu göstermenin peşinde.

 

Audi A8, BMW 7 Serisi, Jaguar XJ gibi lüks oyuncakların evreninde, Mercedes S Serisi dostun düşmanın saygıyla yaklaştığı bir isim. 

 

Malum, kendisiyle takılmak için cidden zengin ya da "makam" sahibi olmalısınız... Diğer bir bakış açısıyla Mercedes S Serisi’nin opsiyon fiyatlarıyla bile 'iyisinden' bir araba almak mümkün.

Mercedes S Serisi Dış Tasarımı

5,14 m uzunluğu ve geniş yüzeyleriyle alabildiğine klasik, heybetli duruşuyla içindekileri ayrıştıran modern bir dev Mercedes S Serisi. Yüksek yüksek mevkidekilerin tam da istediği gibi.

 

Lakin, Mercedes S Serisi (Mercedes’in yazdığı şekliyle Mercedes S-Serisi) son yıllarda C ve E serileriyle fazla benzeşmeye başlamıştı.

 

Tıpkı C ve E’nin birbirine karıştığı gibi, E ve S Serisi'ni ayırmak için de özel bir dikkat gerekiyordu. Nihayet Mercedes, 4 yaşına basmış S Serisi’ne ufaktan bir dokunmaya karar verdi. Belki yeni uzay istasyonu Audi A8’in gelişi de süreci hızlandırmıştır, kim bilir… 

 

Ve 2017’de makyaj operasyonu geldi, ki bizce çok da iyi oldu. Zira Mercedes tasarımcıları ufak dokunuşlarla S Serisi’ni kardeşlerinden ayrıştırmayı başarmışlar. 

 

Yeniliklerin bizce en önemlisi, tasarımı yenilenen ön farlar. Üst kısma çekilen üç LED çizgi, küçük bir müdahaleyle büyük bir fark yaratmış. Diğer yeniliklerse modernize edilen - yine üç LED hatlı - stop lambaları ve değişen tampon tasarımları.

İç Mekân

"Farların üst kısmına çekilen üç LED çizgi, küçük bir müdahaleyle büyük bir fark yaratmış"
Ümit Şen


Mercedes S Serisi Rakipleri

7 Serisi

BMW

7 Serisi

5.997.800 - 6.109.800 TL

İnceleme
S90 - V90

Volvo

S90 - V90

1.625.825 - 1.888.670 TL

İnceleme
Range Rover

Land Rover

Range Rover

8.134.732 - 9.051.922 TL

İnceleme
Panamera

Porsche

Panamera

Fiyatlar size bağlı

İnceleme