yukarı

Mercedes

B Serisi

206.800 - 244.000 TL
B Serisi
7.1
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
7
Konfor
7
Kalite
8.5
Kullanışlılık
6.5
Cazibe
6.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Bizce buralar Mercedes için deplasman. Tıpkı BMW için olduğu gibi. Halbuki o işin ustaları var. Hem artık kompakt van isteyen, arzu eden geniş bir kitle kaldığından da emin değiliz.

 

Prestij markaları içinde türünün ilk örneği Mercedes B Serisi. Diger kompakt Mercedes’ler (A, CLA, GLA) gibi o da - marka geleneklerinin tersine - önden çekişli. İkinci neslini 2014’de makyajlayan B Serisi, BMW 2 Serisi Active Tourer’a müşteri kaptırmama hamlesi de yapmış oldu. 

 

Genele baktığınızda markasına yakışır kalitede, zengin donanımlı ama bir şekilde sıkıcı olmaktan kurtulamayan bir model bu. Aslında sıkıcılık sadece Mercedes B Serisi’nin değil, üyesi olduğu sınıfın genel problemi.

Mercedes B Serisi

Dış Tasarımı

Monoblok gövdesinin hantal izlenimini, yüksekliğini beş santim düşürerek dinamik hale getirmenin peşinde Mercedes B Serisi. 

 

Nispeten keskinleşen hatları, önde büyük hava girişleri ve arka çamurluğa doğru yükselen dalgasıyla bunu kısmen başarmıyor da değil.

 

Makyaj operasyonuyla gelen en belirgin değişiklikler, yeni tamponlar ve LED gündüz farlarının ana far grubuna dahil olması. Arkadaki geniş tasarımlı stopların ve düz yüzeylerin ise dinamik algıya katkı yaptığı pek söylenemez.

İç Mekân
"Nispeten keskinleşen hatları, önde büyük hava girişleri ve arka çamurluğa doğru yükselen dalgasıyla daha dinamik görünüyor Mercedes B Serisi"
Ümit Şen

Mercedes B-Serisi Rakipleri