yukarı

Land Rover

Discovery Sport

96.946 - 117.930 Euro
Ben geldiğimde buralar bostandı…
7.9
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8.5
Konfor
7.5
Kalite
7
Kullanışlılık
8.5
Cazibe
8
0
Kullananlar
ortalama
puanı

Discovery Sport’un ismi aslında pekala Freelander 3 de olabilirdi. Ama Land Rover camiasındaki strateji değişimi sonucu kendisi Discovery makamına terfi etti. 

 

Discovery’nin daha ulaşılabilir hali olduğunu anlatmak için de göbek adını “Sport” koydular. Gerçi bizdeki bu Avro kuruyla kim, neye, nasıl ulaşır artık biraz meçhul!

 

Farklı bir açıdan bakarsak, Range Rover Evoque’un daha normal görünen, daha normal sürülen, daha kullanışlı hali Discovery Sport. Normal (ve paralı) ailelere göre, istenildiğinde gerçek arazi aracı kabiliyetleri gösterebilen bir SUV de diyebiliriz. 

 

Hatta söz konusu arazi olunca Land Rover Discovery Sport muhtemelen kendi sınıfının açık ara bir numarası. Bizce bir sebepten Discovery Sport alacaksanız, bu sebepten almalısınız.

Land Rover Discovery Sport

Dış Tasarımı

Freelander’a kıyasla biraz kibarlaşmış olsa bile, Range Rover’lar kadar steril bir hal almadı Land Rover Discovery Sport. Bununla birlikte ön ızgara artık daha ince, bakışlar daha sert, genel hatlar arası geçişler biraz daha pürüzsüz. 

 

Range Rover Sport’un bir alt sınıfa tercümesi gibi duran burun tasarımı ve farlar Discovery Sport’un hem sert hem modern görünmesini sağlamış. Çoğu rakibine kıyasla daha yüksek oluşu da dayanıklılık ve gerçek arazi kabiliyetleri konusunda sübliminal mesajlar veriyor.

 

Land Rover Discovery Sport’un belki en dikkat çekici imzalarından biri de (uzun ismi dışında) C sütunu. Alışılmış tasarımlardan daha önde, arka tekerlerin tam üstünde yükselen bu C sütunu öne doğru eğimiyle Discovery ailesinin imzalarından. 

 

Discovery Sport’un kendine has imzasıysa, ön ve arka farlardaki yuvarlak LED hatlar.

İç Mekân
"Range Rover Sport’un bir alt sınıfa tercümesi gibi duran burun tasarımı ve farlar Discovery Sport’un hem sert hem modern görünmesini sağlamış"
Ümit Şen

Land Rover Discovery-Sport Rakipleri