yukarı

Skoda Fabia Sürüş Özellikleri

Skoda Fabia’nın sürüş karakteri kolay kullanım ve konfor odaklı. Süspansiyon ve direksiyon ayarları heyecan vermese de zor yolların, sert virajların üstesinden gelecek yetenekte. 

 

Düşük hızlarda yol bozukluklarını biraz daha çok hissettirirken, hız arttıkça kendini bulup maksimum konforuna kavuşuyor Skoda Fabia. Ama virajlara yaklaşırken o hızı biraz düşürmekte yarar var, zira biraz fazlaca yatıyor. 

 

Daha fazla yetenek ve sürüş keyfi için her zamanki önerimiz Ford Fiesta ya da İspanyol kuzen Seat Ibiza. Ama ses izolasyonu için başka tarafa bakmaya gerek yok. Her hız ve yol koşulunda yol ya da rüzgâr gürültüsünü başarıyla dışarıda tutuyor Skoda Fabia.   

"Hız arttıkça kendini bulup maksimum konforuna kavuşuyor Skoda Fabia. Ama virajlara yaklaşırken o hızı biraz düşürmekte yarar var,
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Vaktiniz bol, aceleniz hiç yoksa küçük 75 beygirlik 1.0 motoru tercih edin. Ama yakinimiz olsanız tavsiye etmeyiz, ne vasat gücü ne de 95 Nm’lik torku keyif verici. 

 

Her ara hızlanma ihtiyacında vites düşürmekten ve 100 km’ye 15 saniyeye yakın bir sürede ulaşmaktan keyif alıyorsanız ayrı tabii.

 

Ama hafiften tez canlıysanız ve motorda çağı çağı yakalamak istiyorsanız size yine 1.0 TSI motorun 110 beygirlik olanından yazalım. VW grubunun bu yeni üç silindirli benzinli motoru, 200 Nm torkun da katkılarıyla Fabia’yı keyifli bir arabaya dönüştürüyor. 

 

9,4 saniyelik 0-100 km hızlanması, standart otomatik şanzıman DSG ve yüksek donanımla paketlenen bu motor is the winner sayın seyirciler. Ama tabii aradaki ciddi fiyat farkını da görmüyor değiliz. 

İç Mekân Sonuç