yukarı

Dacia Logan MCV Sürüş Özellikleri

Dacia Logan MCV’nin sürüşü etkileyici ya da keyifli olmasa da fiyatına göre adil ve makul denilebilir. Yüksek hızda gidişat biraz tedirgin edici ve gürültü düzeyi de biraz yüksek. Ama ekonomi sınıfında bunların hiçbiri ayıp değil.

 

Sürücü koltuğu ve direksiyonda ayar olanakları kısıtlı olsa da geniş camlar görüş açılarını, sürüşü ve park etmeyi kolaylaştırıyor.

 

Konforlu olmak için elinden geleni yapıyor Logan MCV’nin süspansiyonları. Yumuşak olmanın kaçınılmaz sonucu olarak hızlı vuirajlarda yatmayı sevmeniz lazım. Daha iyi süspansiyonlar için daha çok para lazım netekim.

 

Lakin geniş kasis ve yol bozuklukları Logan MCV’nin kabininde rahat hissedilen detaylar. Sportif sürüş gibi beklentilerinizin zaten olmadığını varsayıyoruz.

"Yumuşak olmanın kaçınılmaz sonucu olarak hızlı virajlarda yatmayı sevmeniz lazım. Daha iyi süspansiyonlar için daha çok para lazım malum"
Ümit Şen

Motor ve Şanzıman Seçenekleri

Hazır ekonomi demişken, özellikle dizel motoru -  tüketim değerleriyle Logan MCV’nin amacına tam manasıyla ulaşmasını sağlıyor. 

 

95 beygir ve 220 Nm torkluk değerleriyle 1.5 dCi 95, Logan MCV kardeşimizi 0’dan 100’e 12 saniyenin altında ulaştırmakta. Bir kez daha, “Bu fiyata daha ne olsun!”

 

Zaten Renault’dan miras motorlar sadece Logan’ın değil, tüm Dacia’ların fiyat dışında en güçlü kozu. Ama tasarruf etmenin de bir sınırı olmalı sanki.

 

Üç silindirli benzinli Sce 75’i görmezden gelmiştik, tedavülden kalkması iyi oldu. Yeni 3 silindirli 0.9 lt. hacimli Tce turbo motor, 90 hp güç ve 140 Nm torkla şehir içinde yeterli performans sunuyor. 100 km'de ortalama 6 lt. civarında tüketimiyle yakıt tasarrufunda da başarılı Logan MCV Tce 0.9

 

1.5 Blue dCi dizel ise 95 hp ve 220 Nm’lik değerleriyle Dacia Logan MCV'yi zorlanmadan taşıyor. Atak ya da çok keyifli bir çalışma karakteri olmasa da şehir içinde tork desteğini arkasına alan bu dizelin soluğu kolay kolay kesilmiyor. Tabii eski moda titreme ve hırıltının da standart donanımda olduğunu belirtelim.

İç Mekân Sonuç