yukarı

Suzuki Jimny İç Mekân

Kokpit tasarımı Suzuki Jimny'nin ne için üretildiğini çok net belli ediyor. Kasten kaba saba ve fonksiyon odaklı ön panelin günümüze ait olduğuna dair en önemli işaret 7 inçlik dokunmatik ekran.

 

Büyük düğme ve kumandalar eldivenle bile rahatça kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Açıktaki vida yuvaları ve köşeli hatlarıyla, havalı bir alet çantası hissiyatı veriyor Jimny. Malzeme ve işçiliğinde kaliteden ziyade sağlamlık çağrıştırdığını söyleyebiliriz.

 

Meraklısına sempatik gelecek bu tarzı modern çağ ile buluşturan diğer detaylar, analog göstelerin arasındaki dijital yol bilgisayarı ekranı, direksiyondaki kumandalar ve otomatik klima kumandaları. USB girişini de unutmayalım:)

 

Beş ileri vites kolu da şekli ve uzunluyla bizi geçmişe götürürken, hemen arkasındaki ikinci küçük kol gerçek bir arazi aracında olduğunuzun kanıtı. Üç kademeli bu kolla yol koşullarına göre çekiş seçeneklerine kumanda edebilirsiniz. 

 

Daha doğrusu edebilirdiniz, zira an itibariyle Türkiye'de sadece 4 ileri otomatik şanzımanla satılıyor Jimny!

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Sadece iki kapılı sunulan Suzuki Jimny'nin arkasına geçmek takdir edersiniz ki çok da pratik değil. Bir kez oturduktan sonra pek cömert baş mesafesi kafaları rahat ettirirken, dizler için o kadar iyimser konuşamıyoruz ama idare eder.

 

Öndeyse iki yetişkin için hacim gayet başarılı. Koltukların sadece ileri geri hareket etmesi bir eksi ama her yöne çok başarılı görüş açılarına sahipsiniz.

 

Dört yolculu haliyle bagaj 85 litreden ibaret. İki misafiri uçurumdan ittirip arka koltukları yatırınca, 377 litrelik ortalama bir kompakt HB bagajınız oluyor. Bagaj kapısının buzdolabı gibi yana açıldığını ve haliyle arkada epey bir boşluk istediğini de notlarımıza ekleyelim.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans