yukarı

Skoda Fabia İç Mekân

Hacim ve kullanışlılık

 

İçeriye kafayı uzattığı anda, Skoda Fabia’nın hacim mevzusunu ne kadar ciddiye aldığını hemen anlıyor insan. Boydan 1, yükseklikten 3 cm kaybeden Fabia'nın daha geniş bir yaşam alanı sunması takdirlik. Bu başarıda en büyük pay yeni platformla birlikte 9 cm artan genişlikte.

 

Hem ön hem de arkada bolca diz ve baş mesafesi ve konforlu koltuklar, uzun yolda huzur dolu saatler geçirmenizin güvencesi. Huzur belki de Skoda Fabia’yı en güzel tanımlayan kelime. Hacmide, konforda, tüketimde, kullanım kolaylığında hep huzur.

 

Sınıf liderliğine oynayan ferah kabinden zaten bahsettik ama Skoda orada durmamış, ön koltukların altı dahil aklına gelen her yere cepler, gözler yerleştirmiş. Eli kolu dolu, ıvır zıvırı bol şehirlilerin hayatını kolaylaştırıp kalbini kazanan bir Fabia bu. Bardaklığa konacak telefonlar için bile bir çözümü var.

 

Depo kapağındaki buz kazıyıcı, ön camın yanındaki otopark fişi tutucu, torpidodaki şişe haznesi gibi çok ince düşünülmüş detaylarla, sadakat ve sevgiyle boynunuza sarılıyor Fabia. 

 

 

Bagaj

 

Evet, bagaj... Tam 330 litrelik hacmiyle üst sınıfı bile zorluyor Skoda Fabia’nın bagajı. 

 

Maç fazlası olan Polo, İbiza ve kullanışlılık sihirbazı Honda Jazz’ın 350 litreyi aşan bagajları dışında Fabia’yı zorlayacak rakip bulmak zor. Bagajdaki bir sürü file, ekstra saklama çözümü, kancalar ve yüksekliği ayarlanabilir raf gibi güzellikler de cabası.

 

 

Tasarım

 

Estetik değerlendirmeleri kasten sona sakladık. Zira Skoda Fabia’nın kabini de güzelliğiyle baş döndürmeye niyetli görünmüyor. Kolay kullanımı ve ergonomik odaklı tasarımıyla bir çamaşır makinesi kadar cazip Fabia’nın kokpiti. 

 

Az miktarda yumuşak plastikli malzeme kalitesi de “Eh işte” mertebesinde. Genele hakim sert plastikler Fabia’ya puan kazandırmaktan uzak olmakla beraber, işçilik kalitesi yıllara meydan okuyacak türden.

 

Arzu edenler renkli kaplama opsiyonuyla ön paneli bir miktar neşelendirebilir. 6,5 inçlik multimedya ekranına terfi etmek de yapılacak doğru hareketlerden. Zira sistem menüleriyle olduğu kadar, iki yanda kısa yol tuşlarının varlığıyla da başarılı.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans