yukarı

Seat Ateca İç Mekân

Leon etkilerinin daha net hissedildiği yer, Ateca’nın kokpiti. Hatchback kardeşine "7 farkı bulun" derecesinde benzeyen kabin, koyu renk ve iyi kalitede malzemeleri ciddiyetle birleştirmiş. Lakin bu "iyi" Tiugan'daki kadar iyi değil. Normal olarak.

 

Göstergeler ve bilgi ekranı VW grubunun engin deneyiminden bir kez daha faydalanıyor. Her şey okunaklı, 8" dokunmatik ekranın tepkileri hızlı ve menüler kullanışlı. Şaşırdık mı ya da şaşırtıcı bir şey var mı? Yok. 

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ön koltuğun altındaki çekmece dahil bolca eşya gözü ve cebe sahip olan Seat Ateca, arkadaki cömert diz ve baş mesafesiyle de sevenlerini mutlu ediyor. 

 

Ön koltuktakilerin, özellikle de direksiyonu tutan arkadaşın keyfine zaten diyecek yok. Kumanda, gösterge ve kontrollerin ergonomisi yıllardır denenip onaylanmış seviyede.

 

Yerden yüksekliği ve geniş camları sayesinde başarılı çepeçevre görüş ise Seat Ateca’nın bir diğer artısı. Çapraz görüşü kısıtlamayan ince A sütunu da Ateca’nın yanında.

 

Seat Ateca’nın Tiguan’a kıyasla bir eksisi (malzeme kalitesi dışında) arka koltukların hareketsiz oluşu ve sırtlıkların üç yerine iki parça (60/40) katlanabilmesi. E tabii, bir yerlerden tasarruf etmek şart.

 

Çoğu modern konfor ve güvenlik teknolojisine sahip olmakla beraber, standart donanımda bazı Koreli ya da Japon rakipleri kadar cömert değil Seat Ateca. Mesela geri görüş kamerası giriş donanım olan Style'da standart değil. Bu konuda çok hassasız da...

 

 

Bagaj 

 

Tiguan’la arasındaki13 cm’lik boy farkını özellikle bagaj hacminde kendini hissetmek mümkün. Evet, Tiguan’ın bir 100 lt fazlası var ama Qashqai’nin 430 lt’lik bagajının yanında Ateca’nın 510 lt’lik bagajı gayet büyük sayılır.

 

Üstelik, hareketli zemin sayesinde, gerektiğinde dümdüz bir alan sağlayıp yükleme boşaltmayı kolaylaştırıyor Ateca. Arka koltuk sırtlıklarını 60:40 oranında iki parça yatırıp büyük, 1600 litrelik kocaman bir alan elde edebilirsiniz.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans