yukarı

Nissan Juke İç Mekân

Modernleşme hamlesi, Nissan Juke'un kabin tasarımı ve araç içi eğlence anlayışına da net bir şekilde yansımış.

Göz hizasına yakın, doğru konumuyla 8 inçlik dokunmatik ekran, Apple CarPlay - Android Auto bağlantısı ve 7 inçlik sürücü yardım ekranı tüm Juke versiyonlarında standart.

Nissan Juke iç mekan özellikleri_arabazzi.com

Gösterge panelinin tamamen dijital olmaması bu kadar taze bir model için dezavantaj sayılabilir ama bizim gibi klasik ibreleri seviyorsanız, hem şık hem modern diyebiliriz.

Bilgi-eğlence sisteminin kullanımı yeterince basit, fiziksel kısayol tuşları sürüş sırasında işi kolaylaştırıyor. Buna karşın ekranın görüntü kalitesinin ortalama olduğunu söyleyebiliriz. "Platinium Premium" paketinde navigasyon özelliği de donanıma eklenmiş.
Nissan Juke Apple CarPlay ve Android Auto

Yazılım ve menüler açısından da daha iyisi olabilirmiş ama nasıl olsa yukarıda bahsettiğimiz standart akıllı telefon bağlantısıyla bunun pratikte pek bir önemi kalmıyor.

Tamamen yenilenen kokpit ve kalitesi artan kabin, ProPilot sürüş destek sistemleri ve taptaze NissanConnect yazılımıyla bugüne kadarki en "online" Nissan Juke çıkmış ortaya.

Nissan Juke Bose ses sistemi

Opsiyonların en caziplerinden biri de Bose Personal Plus imzası taşıyor. Koltuk başlıklarına entegre edilmiş iki adet "UltraNearfield" ses ünitesini içeren 8 hoparlörlü sistem, 360 derece müzik deneyimi sunuyor.

Orta konsol ve kapı içlerindeki yumuşak döşemeler, baz donanım hariç ambiyans aydınlatma, standart tek parça yarı deri koltuklar ve jet türbini tasarımlı havalandırma kanallarıyla birleşerek hayli havalı bir ortam yaratmış.

Nissan Juke özelleştirme seçenekleri

Buna karşın, plastik kalitesi dalgalı bir seyir izliyor. Özellikle orta paketten itibaren standart olarak sunulan ön koltuk ısıtma sistemi yolculukları daha keyifli bir hale getiriyor. Yeni Nissan Juke iki farklı kumaş iç döşeme ve iki farklı süet/deri iç renk paketiyle sunuluyor.


Nissan Juke hacim ve kullanışlılık özellikleri

Eskisine göde 8,5 cm uzayıp 17 cm genişleyen Nissan Juke, Renault-Nissan-Mitsubishi ortak yapımı CMF-B platformu üzerine giydirilmiş.

İlk nesille kıyaslandığında, arka sırada fazladan 5.8 cm diz ve 2.2 cm baş mesafesi, iki yetişkinin dizleri ve omuzları için güzel haberler. Lakin, üç yetişkin gibi konulara girmekten çok uzağız, hayal kurmayalım.

Nissan Juke kullanışlı mı?

Daralan, yüksekte başlayan arka cam ve tek parça koltuk sırtlıkları nedeniyle, özellikle çocuk koltuğunda oturmayan çocukların kendini biraz derinde hissedeceği söylenebilir.

Bagaj hacmi de %20 artışla 422 lt'ye ulaşmış ki bilemedin 8 lt. ileride Qashqai'nin bagajı var. Arka koltuklar yatırıldığında bu hacim 1.305 litreye çıkıyor.

Nissan Juke bagaj 422 litre

Dört kişilik bir ailenin tatili için yeterli hacim sunan bagajın tek sorunu, derin yapısı ve yüksek eşik nedeniyle yükleme boşaltma işlerini zorlaştırması.

Bu vesileyle, biz yayına hazırlanırken Türkiye'ye nedense gelmemekte olan yüksekliği ayarlanabilir bagaj zeminini de ısrarla davet ediyoruz. Koltuklar yatınca oluşan gıcık basamaktan da kurtulmuş oluruz böylece...

Giriş Sürüş - Konfor - Performans