yukarı

Mini Clubman İç Mekân

Mini’lerin sadece en geniş hacimlisi değil, en kalitelisi de Clubman. Bunu kullanılan malzeme ve işçilik seviyesinden anlamak çok kolay. Clubman’i kapıştıracağı prestijli kompaktları hesaba katan BMW, belli ki masraftan kaçınmamış.

 

İki koltuk arasına gerçek bir orta konsol yerleştirmeyi başarmış ilk Mini modeli Clubman. Bu sayede, paraya kıyarsanız kavuşabileceğiniz nefis bilgi-eğlence ekranına orta konsoldaki çevirmeli düğmeden kumanda edebiliyorsunuz.

 

Ön panelin 'öz hakiki Mini' ile pek çok ortaklığı olsa da daha düz ve olgun çizgileri var Clubman’in. Köşeli havalandırma kanalları, ekranın altındaki havalandırma kumandalarıyla meşhur şalterleri çevreleyen bölüm ve kapı içleri farklı tasarlanmış.

 

Ayrıca saklama alanları konusunda da bolca küçük ve zekice sürprizi var Clubman’in. 

 

 

Hacim ve kullanışlılık

 

Ve geldik fasülyenin faydalarına… Önde ve arkada ikişer yetişkin için ziyadesiyle hacim sunuyor Mini Clubman. Evet, “arkada iki yetişkin” dedik ve “Mini” dedik… Hatta, isterseniz üçüncüyü de davet edebilirsiniz, lakin hızlıca müsaade isteyip kalkarsa, neden diye sormayınız. 

 

Tek mesele, bagaj kapılarının arka camın ortasında genişçe bir kör nokta oluşturması. Belki tarz uğruna değer ama peşinize takılmış motor kuryeleri görmeme ihtimalini unutmayın. Bu durum geri görüş kamerasını biraz daha zorunu hale getirmiş gibi. Kesin. 

 

Mini Clubman’in 360 litrelik bagajı SW kasa tipinin çağrıştırdığından daha küçük ve standart bir HB kıvamında. VW Golf’ün 20 litre gerisinde kalan bu bagaj, arka koltuk sırtlıkları yattığında işi 1.250 litreye kadar abartabiliyor. 

Giriş Sürüş - Konfor - Performans