yukarı

Hyundai i20 İç Mekân

Dışarıdaki bol köşe ve keskin çizgiden sonra, Hyundai i20’nin iç mekânı oldukça yumuşak, yuvarlak ve rahatlatıcı görünüyor.

Her şey yerli yerinde, ergonomik açıdan başarılı ve bazıları fazlaca küçük olsa da kumandaların kullanımı kolay. Bilgi-eğlence ekranının konumu gayet başarılı ve kısa yol tuşlarıyla kolay bir kullanım sunuyor.

Hyundai i20'nin iç mekan incelemesi_arabazzi.com

Üst donanımda sunulan 10.25”lik iki ekran, teknolojiyi önemseyenleri rahatça ikna edecektir. Kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto da listede üstelik.Akıcı hatlatın çevrelediği bu orijinal kabinde bulunmak keyifli. Kalite hususuna gelirsek, sert plastiklerin zirvede hissettirdiğini söylemek zor. Lakin bu sınıftaki fiyat düzeyini düşününce hayal kırıklığı da yaşatmıyor.

Hyundai i20 kokpit


Hacim ve kullanışlılık açısından Hyundai i20

Tamamen yeni hatların altında aslında eski platformla devam ediyor üçüncü nesil Hyundai i20. Ama yani i20’nin 3 cm genişleyip 1 cm uzadığını belirtmeden geçmeyelim. Hyundai i20'nin iç hacmi nasıl?

Önde, arkada çoğu rakibini aşan bir hacim ve ferahlık söz konusu i20’de. Özellikler arka diz mesafesinde. Dört yetişkinin hiç sıkıntı yaşamayacağı kabin hacmi, 352 litrelik bagajla buluşunca küçük ailelerin ihtiyaçları rahatça karşılanıyor.

Hyundai i20'nin bagaj hacmi_arabazzi

Clio gibi rakipler karşısında zaten hafiften geride kalan bagaj hacmi, 1.0 T-GDI’daki hafif hibrit sistemin bataryası ile biraz daha küçülüyor. Bizce gözden çıkarılabilir ama küçük çocuklu aileler için önemli bir ayrıntı olabilir.


Nereye baksanız karşınıza çıkan cepler, gözler, bölmeler de ıvır zıvır için birebir.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans