yukarı

BMW i8 İç Mekân

BMW i8’in iç tasarımı dışı kadar deneysel dersek, abartmış oluruz. Tabii ki dijital gösterge paneli dahil iki geniş ekran, sürücüye dönük kokpit, havalandırma yerleşimleri ve mavi şeritli direksiyon gibi detaylarda gelecekten esintiler var. 

 

Ama aynı zamanda son derece BMW ve tanıdık bir tasarımı var i8’in. Ki bu ergonomi ve kullanışlılık anlamında işinizin kolay olacağı anlamına geliyor. Malzeme kalitesi ve işçilik tahmin edileceği üzere i8’in iddiasıyla paralel düzeyde. 

 

BMW i8 pek çok alanda kıyaslandığı Porsche 911’den daha geniş bir iç mekân sunuyor. Deri koltuklar seçkinlik hissini köpürtürken, arka koltuklar olsa olsa çocuklar, o da olmadı market torbaları için uygun. 

 

154 litrelik küçük bagaja bakınca bu arka koltukların kıymeti artıyor. Eşya gözleri, kapı içi cepler ve bardaklıkların da ancak bagaj ölçüsünde cömert olduklarını belirtelim. 

 

Ön çapraz görüşü kısıtlayan kalın A sütunu ve arka pencerenin darlığı görüş açılarının puanını düşürse de BMW i8’in VW Golf sınıfında olmadığını unutmayalım. Lamborghini usülü kanatlanan kapıların orta yaşlıları zorlama potansiyeli olsa da bu fiyaka için spor salonuna dönüş yapmaya değer. 

 

Bu arada, kapılar açılsın istiyorsanız dar yerlere park etmemeye dikkat edin.

Giriş Sürüş - Konfor - Performans