yukarı
Honda
City
435.800 - 449.300 TL
Para ve yol durumu bu sefer tam City'lik...

Honda City İncelemesi

Sedansever Türkiye'ye 2021'de bolca güzel haber verdi Honda: Yeni Civic Kasım, büyük sedan Accord ise Ekim takvimindeki yerini aldı.

Ve işte son Jazz ile aynı temelden yükselen - ki bu çok iyi bir şey - yeni Honda City ile küçük sedan sınıfına iddialı bir dönüş yapıyor. Kısacası, Honda'da her keseye göre bir sedan mevcut.

Yeni Honda City

Zamanlama özellikle Türkiye açısından çok mantıklı... Alım gücünün günden güne düştüğü, otomobil sahipliği hayallerinin birkaç basamak birden indiği bir süreçteyiz malum... İşte bu dönemde, Honda'nın Hindistan gibi "gelişmekte olan ülke"lerde piyasaya sürdüğü, donanım ve kaliteden tasarruflu, iç hacim ve bagajdan iltimaslı modeli "City", doğru zamanda doğru reçete olabilir.

Honda City yorum ve incelemesi

Akla gelen ilk rakip çiçeği burnunda Renault Taliant oluyor ama tabii ki - teknik olarak bir üst sınıftan olsa da - Fiat Egea Sedan da Honda City'nin suikast listesinde en tepelerde. Biraz eskilerden Peugeot 301 ve ruh ikizi Citroen C-Elysée ve ve Skoda Scala'yı da katabiliriz kadroya.

Honda City Dış Tasarımı

Önden Civic, profilden diğer gelişmekte olan ülke sedanlarına benzeyen Honda City, Avrupa odaklı Jazz ile akrabalığını belki de sadece 3D efektli arka stop tasarımlarıyla (ve havalandırma kumandalarıyla) belli ediyor.

Honda city nasın?.. Cevaplar arabazzi.com'da

Kısaca, özellikle ön ve arka açılardan sınıfının en cazip oyuncularından Honda City. Hele ki ilk nesil City'yi hatırlayınca gelişim muazzam! Ama yan açı, bu sınıfta ne yapsanız birbirine benzeyen modellerle sonuçlanıyor maalesef.

Honda City 2021 incelemesi_arabazzi

Bir yandan 4.57 m'lik uzunluğuyla üst sınıfı zorlarken, altyapı gereği epeyce içeride kalan lastikler, bu boyutlarda biraz küçük görünen 16" jantlar ve gövde oranları, City'nin hangi sınıfa mensup olduğunu hatırlatıyor.

Honda City tasarım detayları_arabazzi

Yine de profildeki iddialı çizginin de hakkını yemeyelim. Zaten bu sınıf sedanları daha dinamik göstermek kolay değil.

İç Mekân

"Ön ve arka açılardan sınıfın en cazip oyuncularından Honda City. Ama yan açı, bu sınıfta ne yapsanız birbirine benzeyen modellerle sonuçlanıyor maalesef"
Ümit Şen


Honda City Rakipleri

Egea Sedan

Fiat

Egea Sedan

154.600 - 256.900 TL

İnceleme
301

301

204.000 - 206.000 TL

İnceleme