yukarı

Yenilenen Skoda Kamiq ve Scala Mart’ta Türkiye'de

Škoda'nın yenilenen Kamiq ve Scala ailesi, Türkiye pazarına sunulmak üzere hazırlanıyor.

09 Şubat 2024 kaynak: Skoda

Kamiq, SUV tercih edenler için daha güçlü bir tasarıma sahip. Yüksek sürüş pozisyonu ve agresif görünümüyle dikkat çekiyor. Yenilenen ön ızgara ve far tasarımı, aracın daha çekici hale gelmesini sağlıyor. Opsiyonel olarak sunulan Full LED Matrix far teknolojisi ve LED ön sis farları, aracın tarzını daha da vurguluyor. Arka kısımda ise gümüş ön-arka difüzör ve yeni LED arka farlar, Kamiq'in güçlü görünümünü tamamlıyor.

 

Scala ise daha sportif ve dinamik bir görünüme kavuşmuş durumda. Yenilenen ön farlar, geniş ve dik ön ızgara, ve daha keskin hatlar, aracın modern ve çekici bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Arka tarafta da dinamizmi vurgulayan unsurlar bulunuyor. Scala'nın iç mekanı geniş ve konforlu olup, yeni tasarım ve teknolojik özelliklerle donatılmış durumda. Geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımı, araçların sürdürülebilirlik açısından daha çevreci olmasını sağlıyor.

 

Scala ve Kamiq modellerinde sunulan 8 inç dijital göstergeler ve 8.25 inç dokunmatik multimedya ekranı, kullanıcıların teknolojiye kolay erişimini sağlıyor. Ayrıca, çift bölgeli klimatronik sistemine eklenen fan hızı ayarlama butonları gibi detaylar da sürüş deneyimini arttırıyor.

 

Monte Carlo versiyonları, her iki modelin sportif karakterini daha da vurguluyor. Parlak siyah detaylar, özel tasarım jantlar ve iç mekandaki sportif dokunuşlar, bu versiyonların dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.

 

Her iki modelde de 115 HP'lik ve 150 HP'lik olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunuluyor. Bu motorlar, yüksek verimlilik ve dinamik sürüş sağlamak üzere tasarlanmış durumda. Ayrıca, zengin güvenlik ve sürüş asistan sistemleri de kullanıcıların güvenliğini ve konforunu maksimum seviyede tutmayı hedefliyor. Euro NCAP çarpışma testlerinden aldıkları 5 yıldız, araçların güvenlik standartlarını vurguluyor.