yukarı

Yeni Audi RS 6 Avant GT: Serinin zirvesi

Yeni Audi RS 6 Avant GT, model serisinin zirvesini oluşturuyor.

07 Şubat 2024 kaynak: Audi

Hem dış hem de iç mekânda özel detaylarla donatılmış bu özel versiyon, etkileyici tavan spoyleri, yeniden tasarlanmış difüzör ve özgün tasarımlı 22 inçlik jantlarıyla dikkat çekiyor. İç mekânda kaliteli spor koltuklar, yeni bir renk kombinasyonu ve orta konsolda sınırlı sayıda üretilen otomobilin seri numarası gibi özel detaylar bulunuyor.

 

RS 6 Avant GT, hafif ve ayarlanabilir coilover süspansiyon ve yeniden ayarlanan arka akstaki quattro spor diferansiyel ile sürüş deneyimini daha da keskinleştiriyor. Çift turbo beslemeli V8 motor, 463 kW (630 HP) güç üretiyor ve 2.300 ila 4.500 d/d aralığında 850 Nm tork sağlıyor.

 

Audi RS 6 Avant GT fikri, 2020'deki RS 6 GTO konseptine dayanan bir 'Çırak Projesi'ne dayanıyor. Bu proje, genç yeteneklerin çıraklık döneminde bile markaya katkıda bulunabileceklerini gösteriyor. Yeni Audi RS 6 Avant GT, RS 6 GTO konseptini temel alarak, ürün gamındaki diğer modeller olan RS 6 Avant ve RS 6 Avant performans versiyonlarının önüne geçiyor.

 

Müşteriler, RS 6 Avant GT için iki renkli özel çıkartmaları seçebiliyorlar. Bu çıkartmalar, özgün tasarımlı jantlarla birlikte sunuluyor. Audi Sport GmbH, parlak siyah veya mat siyah jantlar sunuyor. Singleframe ön ızgara ve bagaj kapağı üzerindeki dört halka ve model yazısı standart olarak siyah uygulanıyor. Farklı gövde rengi seçenekleri bulunuyor, bunlar arasında Arkona Beyaz, Nardo Gri, Metalik Kronos Gri, Metalik Madeira Kahverengi ve Metalik Mythos Siyah yer alıyor.