yukarı

Toyota Corolla Cross 2024: Yüzünü yeniledi

Toyota Corolla Cross’un, Tayland özel versiyonu yenilendi, teknoloji açısından Avrupa, Japon ve Amerikan modellerine yaklaştı.

09 Şubat 2024 kaynak: Toyota

Tayland özel Toyota Corolla Cross'un yüzünü yenilemesi, 2020'de çıkışından yaklaşık dört yıl sonra geldi. Dış mekan geliştirmelerinin en önemli noktası, gövde renginde bir kaplama ve petek desenli yeni tasarlanmış ızgara oldu. Ayrıca, model, diğer pazarlarda bulunan sıralı sinyalleri olan yeni bir LED Kristalize far seti kullanıyor. Bunlar, Toyota amblemi ile bir kaplama parçası aracılığıyla bağlanıyor, diğer modellerin tam genişlikli LED tasarımını andırıyor. Gövde işçiliğinin geri kalanı, GR Sport donanımının sportif gövde kiti de dahil olmak üzere önceki versiyondan devralındı. Renk paletinde yeni Çimento Gri Metalik dahil beş ton bulunuyor.
 


İç mekanda, yüzünü yenileyen Corolla Cross, elektrikli güneşlikli yeni panoramik çerçevesiz tavana sahip. Dijital kokpit, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu bir 12.3 inç dijital gösterge paneli ve 10.1 inç bilgi-eğlence sisteminden oluşuyor. Donanıma kablosuz şarj yuvası, USB Type-C portları, çift bölgeli klima ve geliştirilmiş Toyota Safety Sense ADAS paketi dahil. Son olarak, iç döşeme siyah veya koyu gül tonlarında mevcut.
 


Önceki modelde olduğu gibi, yüzünü yenileyen model, doğal emişli 1.8 litrelik benzinli bir motor veya 1.8 litrelik kendi kendini şarj eden hibrit bir motor ile geliyor. Elektriksiz versiyon 140 HP güç ve 172 Nm tork üretiyor ve gücü ön tekerleklere Super CVT-i şanzıman aracılığıyla iletiyor. Daha verimli hibrit, 1.8 litrelik bir motoru bir elektrik motoru ile birleştiriyor ve toplam 122 HP çıkış sağlıyor, gücü ön tekerleklere E-CVT şanzıman aracılığıyla iletiyor.

 

2024 Toyota Corolla Cross'un satışları Tayland'da başladı. Fiyatlar, giriş seviyesi 1.8 Sport için 999.000 baht (27.825 $) ile amiral gemisi HEV GR Sport için 1.254.000 baht (34.920 $) arasında değişiyor.