yukarı

Toyota Corolla Active Sport: Agresif görünüm

Garip bir şekilde Toyota, Active Sport donanımını hatchback gövde ile sunmuyor.

02 Nisan 2024 kaynak: Toyota

2024 Toyota Corolla, yeni Active Sport donanımının eklenmesiyle kendi ana pazarı olan Japonya'da satışa sunuldu. Bu özel versiyon, diğer pazarlarda mevcut olan GR Sport donanımına benzer şekilde daha sportif bir görünüm, daha fazla donanım ve daha keskin bir süspansiyon ayarı getiriyor.
 

Toyota Corolla Active Sport sedan ve estate (Touring Sports) gövde tipleriyle sunuluyor, yani hatchback modele yer verilmiyor. Her iki model de makyajlı GR Yaris'i taklit eden, büyük merkezi girişin yanlarında sahte havalandırma kanalları bulunan yeniden tasarlanmış ön tampon sayesinde daha düşük donanımlardan ayrılıyor. Ayrıca Active Sport logolu yan etekler, karoserin her yerinde piyano siyahı vurgular ve siyah kaplamalı yeni bir 17 inç alaşım jant seti bulunuyor. Son olarak, renk paleti siyah tavanla kombine edilebilen beyaz, siyah ve gri tonlarıyla sınırlı.
 

İlginç bir şekilde, bagaj kapağındaki Active Sport rozeti opsiyonel. Genel olarak, stil dokunuşları kompakt modelin geniş gövdeli GR Corolla hot hatch amiral gemisini kopyalamadan stoktan daha sportif görünmesini sağlıyor.
 

Toyota, iç mekana entegre koltuk başlıkları ve belirgin desteklere sahip bir çift ön spor koltuk ekledi. Sentetik deri ve "Blancnove" döşemeli bu koltuklarda gri dikişler ve alüminyum tarzı ekler tamamen siyah iç mekana kontrast oluşturuyor. Aynı malzeme gösterge paneline de uygulanmış ve alüminyum pedallar ve isteğe bağlı markalı paspaslar bulunuyor.
 

Sportif tasarımına rağmen Toyota Corolla Active Sport, standart modellere göre herhangi bir performans artışı getirmiyor. 2WD ve AWD (E-Four) versiyonlarında 1.8 litrelik hibrit motoru koruyor. Tek mekanik yükseltme, daha eğlenceli bir sürüş deneyimi için yeni bir süspansiyon kurulumundan ve optimize edilmiş direksiyondan yararlanan önden çekişli modellerde yer alıyor.