yukarı

Suzuki Hayabusa 25. Yıl Özel Serisi Türkiye’de!

Çeyrek asrı geride bırakan motosiklet efsanesi Hayabusa, sınırlı sayıda ‘GSX1300R Hayabusa 25. Yıl’ özel serisiyle Türkiye’de

14 Kasım 2023 kaynak: Doğan Trend Otomotiv

Hız tutkunu motosikletçiler için çok özel ve koleksiyonlara yakışır bir haberimiz var. Suzuki Motosiklet’in, 2023 yılında 25. yıl dönümünü kutlayan amiral gemisi modeli Hayabusa, sınırlı sayıda üretilen “GSX1300R Hayabusa 25. Yıl” modeli şimdi Türkiye’de! Başta Japonlar olmak üzere, tüm dünyadaki tutkunlarıyla buluşan Hayabusa’nın 25. yıl özel modeli, sadece turuncu ve siyah renkli gövdeyle üretilmiş ve seriye özgü detaylara sahip. 

Suzuki Hayabusa 25. yıl modelinde tahrik zinciri ayarlayıcısı, özel renkli ön fren diski ve depo üzerindeki 25. yıldönümü logosuna ek olarak pek çok ayırt edici detaya yer verilmiş.

Türkiye’de Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen Suzuki Motosiklet’in efsane modeli, “Ultimate Superbike”, Hayabusa GSX1300R 25. Yıl özel serisinin fiyatı 899.900 TL.

Suzuki Hayabusa 25. Yıl Özel Serisi Türkiye'de_arabazzi.comFütüristik tasarımı ve heyecan verici performansıyla motosiklet severler her daim için adrenalin sıçramasına yol açan Hayabusa’da, 25. yıl logolu susturucu gövdesi ve tahrik zincirinde “Hayabusa Kanji” logolu orijinal işlemeler yer alırken, iç fren diskinde andonize altın zincir ayarlama, depo üzerinde emaye cam 25. yıl dönümü logosu, özel “V” şeklinde sticker ve üç boyutlu bir “SUZUKI” yazısı mevcut. Bunlara ek olarak, 25. yıl modeli, standart olarak tek koltuklu versiyon ile yollara çıkıyor.

Teknik olarak en güncel Hayabusa’nın özelliklerini, koleksiyon değeri taşıyan detaylarla harmanlamış bu özel seri. 1340 cc hacminde 4 silindirli bir motordan güç alan Hayabusa, şasi tasarımı ve egzoz sesiyle de sürücüsüne gücünü hissettiriyor. Ayarlanabilir süspansiyonları ve Suzuki Intelligent Ride System (S.I.R.S.) gibi teknolojik özellikleriyle de üst düzey spor motosiklet deneyimi Hayabusa’da hayat bulmaya devam ediyor.

Suzuki Hayabusa 25. Yıl Özel Serisi nasıl detaylara sahip?

Motosiklet Dünyasının Efsanesi!

Başarılarla dolu 25 yılı geride bırakan Suzuki Hayabusa’nın ilk nesli 1998 yılında Almanya’da düzenlenen Intermot Motosiklet Fuarı’nda “Hayabusa-GSX1300R” adıyla tanıtılmasının ardından 1999’da Avrupa ve Kuzey Amerika’da satılmaya başlandı.Ürün konsepti “Ultimate Sport” idi. İlk jenerasyon Hayabusa, benzersiz ve aerodinamik tasarımıyla beraber yüksek güç, üstün performans ve yol tutuş seviyesini bir arada sunuyordu. Model, tanıtımının ardından geçen kısa zaman içerisinde büyük ses getirdi ve Suzuki’yi temsil eden amiral gemisi bir motosiklet haline geldi.

Takvimler 2007 yılını gösterdiğinde ikinci jenerasyon Hayabusa sahneye çıktı. Motorun silindir hacmi 1.299 cc’den 1.340 cc’ye yükseltildi. Yeni model, ilk neslin olağanüstü gücü ve performansını miras aldı. 

İkinci nesil Hayabusa, Suzuki Sürüş Modu Seçici (SDMS) özelliğine sahipti ve sürücünün güç üretimini ayarlanmasına izin veriyordu. 2014’te Japonya Spec üretilirken, 2016 yılında da Hindistan’da üretim ve satışına başlandı.

2021 yılında motosiklet severlerin büyük beğenisini kazanan üçüncü jenerasyon Hayabusa tanıtıldı. En güncel nesliyle Hayabusa, tamamen yeni bir motora, şasiye ve çeşitli elektronik kontrollere sahip.

Suzuki Hayabusa 25. yıl özel serisinin Türkiye fiyatı belli oldu_arabazzi.com

Üçüncü nesilde motor ve şasi parçaları tamamen yeni tasarlandı. 

Çekiş Kontrol ve Çift Yönlü Hızlı Vites Değiştirme Sistemleri ile beraber elektronik kontrol sistemi “S.I.R.S. (Suzuki Akıllı Sürüş Sistemi)”, bu modeli hem daha güçlü hem de daha kontrol edilebilir kılmaya başladı. “Rafine Canavar” tasarım konsepti, günümüzde Hayabusa’nın imzalarından biri haline geldi.

200.000 adetlik üretim rakamını ardında bırakan Suzuki Hayabusa, ABD, Avrupa, Hindistan ve Latin Amerika da dahil olmak üzere dünya genelinde 48 ülke ve bölgede satılıyor.