yukarı

Renault Duster’ın Türkiye’deki yol haritası belli oldu

Artık Renault çatısı altına giren Duster 2024 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulacak.

07 Şubat 2024 kaynak: Renault

Renault Duster, Türkiye'nin en çok tercih edilen SUV modellerinden biri ve Türkiye'deki başarı hikayesine devam ediyor.Bursa'daki Oyak Renault Otomobil Fabrikaları'nda üretilecek olan Renault Duster, "Uluslararası Oyun Planı 2027" kapsamında Renault'yu Türkiye'de pazar lideri yapma hedefinin ilk hamlesini oluşturuyor.

 

Renault Duster, Renault'nun E-Tech tam hibrit teknolojisine sahip olmasının yanı sıra iddialı görünümüyle de dikkat çekiyor. Ön sipariş sistemiyle satışlarına başlanacak olan Renault Duster, 2024 yılının ikinci çeyreğinde Türkiye'de tanıtılacak. Renault, Duster'ın yanı sıra üç yeni Renault SUV modelini de 2027 yılına kadar üretime alacak ve fabrikayı küresel bir ihracat üssü haline getirecek.

 

Renault Duster, 140 hp güç üreten ultra verimli Renault E-Tech full hybrid teknolojisi de dahil olmak üzere farklı motor ve şanzıman kombinasyonları arasından seçim yapılabilecek. Renault Duster, kalitesi ve yüksek işçilik seviyesiyle geniş bir kitleye hitap edecek. Renault Duster, sert ve güçlü tasarımı, dış görünümünü zenginleştiren tavan barları gibi donanımlarla bir SUV araçtan beklenen tüm özelliklere sahip.

 

MAİS A.Ş. Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Renault Duster'ın Türkiye'de üretileceğini ve bu modelin, Renault'nun SUV modellere odaklanma hedefini pekiştireceğini belirtti. Ayrıca, OYAK ve Renault ortaklığının Türkiye pazarındaki konumunu güçlendireceğini ve küresel pazarlarda da rolünü güçlendireceğini ifade etti.