yukarı

Porsche Taycan 2024: Bugüne kadar üretilen en hızlı Porsche

Porsche, Taycan'ın hemen hemen her yönünü geliştirdi.

07 Şubat 2024 kaynak: Porsche

Daha fazla güç ve hız

 

Taycan Turbo S, 952 HP güç çıkışı ve 2.3 saniyelik 0-100 km/s hızlanma süresi ile Porsche'nin bugüne kadarki en güçlü ve en hızlı üretim modeli. Tüm Taycan modelleri, önceki versiyonlara göre daha hızlı hızlanırken, Sport Chrono paketi ile 10 saniyeye 95 HP ek güç sağlayan 'push to pass' düğmesine sahip

Daha uzun menzil ve daha hızlı şarj

 

Taycan'ın yeni Performans Batarya Plus'u, 105 kWh kapasiteye sahip ve 800 volt sistemi ile 320 kW'a kadar enerji geri kazanabiliyor. Porsche, hızlı şarj penceresini önemli ölçüde genişlettiğini ve Taycan'ın yüzde 10 ila 80 arasındaki şarj durumuna sadece 18 dakikada ulaşabileceğini açıkladı. Porsche'nin gerçek dünya testinde, en verimli Taycan'ın şarj başına 587 km gidebildiği kanıtlandı.

Daha fazla teknoloji ve konfor

 

Taycan, adaptif havalı süspansiyonu, Porsche Aktif Sürüş süspansiyonu, yeni jantlar, lastikler, farlar, stoplar, yeni renk seçenekleri, yeni bir ekran, optimize edilmiş bir kullanıcı arayüzü, Apple CarPlay entegrasyonu, araç içi video işlevi ve iki yeni derisiz iç mekan seçeneği ile donatıldı. Ayrıca, şerit değiştirme asistanı, ısıtmalı direksiyon simidi, ortam aydınlatması, elektrikli katlanır yan aynalar, ayna çevre aydınlatması, yeni bir soğutma sistemi, akıllı menzil yönetimi, akıllı telefon tepsisi, cihazlar için kablosuz şarj ve daha fazlası standart olarak sunuluyor.

Daha yüksek fiyatlar

 

Taycan, bugünden itibaren sipariş edilebiliyor ve yaz aylarında bayilere ulaşması bekleniyor. Fiyatlar 99.400 dolardan (veya 1.995 dolarlık teslimat ve taşıma ücreti ile 101.395 dolardan) başlayıp, en üst seviye Taycan Turbo S Cross Turismo için 211.700 dolara kadar çıkıyor. Porsche, amiral gemisi EV'sine birçok iyileştirme yaptı, ancak fiyatlar 800 dolardan (4S sedan için) 14.000 dolara kadar (Turbo S modelleri için) arttı.