yukarı

Porsche Macan’dan elektro şok

Porsche, Porsche Macan ve elektrikli otomobillere ilgi duyuyorsanız, kahvenizi hazırlayıp haberdeki videoyu tıklayın... Fiyatı mı?

10 Şubat 2024 kaynak: Porsche

Baştan söyleyelim, 2024 ortasında yollara çıkacak yeni Porsche Macan sadece elektrikli olacak. Yani Macan, Taycan’dan sonra doğuştan %100 elektrikli ikinci Porsche modeli. Ki bu da fiyatları bir miktar yükseltmiş ama o konuyu hemen alttaki videoda açıyoruz.

Porsche Macan 2024 hakkında bilmek isteyeceğiniz her şey arabazzi'nin video haberindeYeni Macan Porsche için aşırı önemli. Çünkü Porsche satışlarının çoğunu SUV’lar, yani Taycan ve Cayenne üstleniyor. Yani, on yılda 800 binden fazla satan Macan’ın iyi olmaktan başka şansı yok.

Lansmanda Macan 4 ve Macan Turbo olmak üzere iki versiyonu olacak bu kompakt SUV’un. İkisinde de ön ve arka aksta birer elektrik motoru görev yapıyor.Şimdilik giriş seviyesi olan Macan 4, “overboost” modunda 408 hp'ye kadar güç (20 hp'si Launch Control ile kalkışlarda) üretebiliyor. Ki bu da mevcut içten yanmalı Macan S’ten 30 beygir fazla… Tork değeri ise 650 Nm.

Ponsche Macan Turbo bu gücü tam 639 hp'ye ulaştırıyor ki bu, mevcut içten yanmalı Macan GTS’den yaklaşık 200 “horse” daha fazla power anlamına geliyor.

Porsche Macan 2024 ortasında yollarda olacak...

Macan Turbo’nun torkuna gelirsek, sıkı durun, tam 1.130 Nm! Ve bu 1.130 Nm’nin Taycan Turbo S’te bile bulunmadığını belirtmek isteriz. Yani şimdilik. Zira onun da yenisi kendini aştı.

Yeni Porsche Macan iç mekan özellikleri_arabazzi.com

Devamı ve çok daha fazlası, yukarıdaki Youtube tesislerimizdeki haber videomuzda. Hayınlı iç geçirmeler...