yukarı

Peugeot Rifter ve ticari takım arkadaşları yenilendi

Peugeot, başta Rifter olmak üzere her biri segmentlerinin en iddialı modelleri olan hafif ticari araçlarını yeniledi

11 Mayıs 2024 kaynak: Peugeot Türkiye

İstanbul, Sarıyer… Peugeot’nun yenilenme yılında yenilenen hafif ticari modelleri tarihi Six Sense Oteli’nin görkemli manzarası ve yüksek irtifasında rakiplerine iddialı bir mesaj veriyordu sanki.

Assolist Peugeot Rifter, ticarette olduğu kadar aile hayatında da tatminkâr özelliklerine artan cazibe ve SUV kodlarını eklemiş.Geniş çamurluk kemerleri, yan korumaları, parlak siyah tavan rayları ve yerden yüksek yapısı, aracın “outdoor” kullanımına uygun olduğunu hissettiriyor.

Modüler yapısıyla öne çıkan yeni Rifter, ortada yeni Peugeot logosu ve yeni ön ızgarasıyla daha dinamik bir ön tasarıma kavuşmuş. Markanın ikonik üç pençeli ışık imzası da yakışmış doğrusu.Arka kısmında çok fazla yenilik yapılmayan modelde yeni Haki Yeşil ve Turkuaz Mavi renkler ön planda olacak.


Yeni Peugeot Rifter’in fiyatları

Türkiye’de Allure ve GT olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle satışa sunulan yeni Peugeot Rifter, 1.2 milyon TL - 1 milyon 460 bin TL arasında değişen fiyatlarla yola çıkacak.

Peugeot Rifter 2024 fiyat

Manuel şanzımanlı Allure donanım Rifter 1.200.000 TL, aynı donanımın otomatik şanzımanlısı 1.365.000 TL, GT donanım sevisindeki Peugeot Rifter ise 1.460.000 TL’lik etiketlerle piyasaya sürüldü.

130 hp güç ve 300 Nm tork üreten 1.5 BlueHDi motorla sunulan yeni Rifter’da 6 ileri manuel ve 8 ileri EAT8 otomatik şanzıman arasında seçim yapılabiliyor.
Kabindeki yenilikler

Yeni konsol, Peugeot i-Cockpit esas alınarak tasarlanmış ve orta konsolun üst kısmında tamamen yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü bir dokunmatik ekrana sahip.Rifter’ın koltuklarını, yeni kabin malzemeleriyle uyumlu, donanıma göre uyarlanan yeni Sixties ve Losange kumaş koltuklar süslüyor.Zenith cam tavan, ışık kemeri ve tavandaki entegre eşya rafı ile daha da işlevsel hale gelen geniş cam alan, kabini daha da aydınlık ve ferah göstermiş. Araçtaki 27 farklı saklama alanı da kullanışlılık açısından Rifter’ın yıldızını parlatıyor.Peugeot’ya göre yeni Rifter hiç olmadığı kadar çok yönlü tasarlanmış. Yeni teknolojiler ve modüler iç mekân, her türlü ihtiyaca ve beklentiye cevap veriyor.Yeni Rifter, temel bilgileri en iyi şekilde gösteren ve kişiselleştirilebilen yeni 10 inçlik, tamamen dijital gösterge paneliyle donatılmış. Peugeot i-Connect ile donatılmış akıllı telefon kullanımına paralel kişiselleştirilebilir 10 inç HD dokunmatik ekran ve kablosuz mirror screen devreye giriyor.

Yeni dijital Peugeot i-Cockpit sürüş konforu ve güvenliği bir arada sunuyor. Entegre kumandalara sahip yeni, kompakt, deri kaplı ve ısıtmalı direksiyon simidi, sürüş keyfini bir üst seviyeye taşıyor.

Yeni Peugeot Rifter bagaj

Her zamankinden güvenli olan Rifter’da, Yorgunluk Tespit Sistemi, Genişletilmiş Aktif Trafik İşaretleri Tanıma Sistemi, Aktif Şerit Takip Sistemi, Aktif Tam Durdurma Güvenlik Freni, Adaptif Cruise Control gibi birçok sürüş destek sistemi, 180° Geri Görüş Kamerası ve park sensörleri gibi sıkı bir donanım listesi mevcut.


Partner Van, Boxer Van, Expert ve Expert TravellerPeugeot’nun yenilenen ticari modelleri Rifter ile sınırlı değil. Partner Van, Boxer Van, Expert ve Expert Traveller, 913 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarıyla olduğu kadar yeni nesil donanımları ve yenilikçi özellikleriyle de dikkat çekiyor.

Markanın başarılı modeli Partner Van, 913.500 TL’lik başlangıç fiyatı, 4,4 metreküplük taşıma hacmi ve gelişmiş sürüş destek sistemleriyle öne çıkıyor.

Peugeot Partner Van 2024

Standart ve Uzun olmak üzere iki farklı versiyonu olan yeni Expert Van ise, geniş yükleme hacmi ve yükleme kolaylığı arayan kullanıcılar için hem şehir içi hem de şehir dışında kullanım kolaylığı sağlıyor.

Peugeot Ticari Araçları yenilendi

Expert ürün gamının zirvesini temsil eden 8+1 oturma düzenine sahip Expert Traveller, yarı otonom sürüş özelliğinin yanı sıra yeni dijital i-Cockpit’i, ısıtmalı direksiyonu, 10 inç dijital ön gösterge paneli, 10 inç dokunmatik ekranı ve 180 derece arka kamerası ile üst düzey donanımlara sahip.

Farklı yükleme hacmi ihtiyaçlarına sahip ve uzun yolda konfor arayan kullanıcılar için geliştirilen yeni Boxer Van da, sürüş destek sistemleri, Eat&Work koltukları, 17 metreküpe varan yükleme hacmi ve otomatik şanzıman seçeneğiyle dikkat çekiyor.


Reyhanoğlu: Elektrik atağı ticarilerle devam edecek

Peugeot’nun 2023 yılını hafif ticari araçta iki yerli üreticinin ardından 3’üncü sırada tamamladığını söyleyen Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, tamamen yenilenen ticari araç ürün gamımızla iddialı hedeflerimiz devam edecek.

Bu yıl da hafif ticari araç pazarında yüzde 7-7.6 arasında bir pay hedeflediklerinin altını çizdi. Binek modellerle başlattıkları elektrikli atağının ilerleyen dönemde hafif ticari araç modellerimiz ile devam edeceğini belirten Reyhanoğlu, 11 bin 86 adet ile Rifter’ın 2023’te hafif ticari araç satışlarının yarısından fazlasını oluşturduğunu ve yılı segmentinin lideri olarak tamamladığını hatırlattı.