yukarı

Mulliner'den Bentley Batur Cabrio W12'ye bir övgü

Özel yapım otomobil 16 adet üretilecek ve açıklanmayan bir fiyatla "seçilmiş müşterilere" sunulacak.

07 Mayıs 2024 kaynak: Bentley

  • Bentley Batur Convertible by Mulliner, Batur Coupe ve Bacalar barchetta'nın devamı niteliğinde.
     
  • Model sadece 16 adet üretilecek ve W12 motoru 750 hp güç üretecek.
     
  • Sahipleri sayısız kişiselleştirme seçeneğine ve sonsuz sayıda renk tonuna erişebiliyor.
     
Bentley Mulliner
, modern döneminin üçüncü coachbuilt projesi olan Batur Convertible'ı tanıttı. Model 16 örnekle sınırlı sayıda üretilecek ve kapsamlı kişiselleştirme seçenekleri sunacak. Batur Convertible, ısmarlama niteliğinin yanı sıra, çift turbolu 6.0 litrelik W12 motora sahip son Bentley'lerden biri olacak.
 

Adından da anlaşılacağı üzere, yeni model Batur Coupe'nin üstü açılabilir versiyonu ve yeniden tasarlanmış bir arka güverteye sahip. Öne çıkan özellikler arasında entegre ördek kuyruğu spoyler ve koltuk başlıklarının arkasındaki gövde rengindeki "Airbridge" yer alıyor. Bacalar barchetta'dan farklı olarak, Batur Cabrio elektrikli yatabilen yumuşak bir tavana sahip.
 

Batur Cabrio'nun temellerinin Continental GTC'ye dayandığını varsaymak yanlış olmaz. Bununla birlikte, Bentley'in ana akım teklifinin dört koltuklu konfigürasyonunu daha sportif iki koltuklu bir düzenle değiştiriyor.
 

Her bir üretim birimi, Mulliner bölümünün yardımıyla tam olarak sahibinin zevkine göre belirlenecek. En havalı seçenekler arasında, uzman kuyumcularla işbirliği içinde oluşturulan iç mekan için 3D baskılı pembe altın ekler yer alıyor. Bentley, müşterilerin "Batur Cabrio'nun neredeyse her yüzeyinin rengini ve kaplamasını belirleyebilecekleri" "sonsuz" sayıda mevcut renk seçeneği olduğunu iddia ediyor.
 

Resimde görülen model, #0 numarasını taşıyan mühendislik prototipi. Mulliner, karoser çevresinde Karbon Fiber ve Parlak Koyu Titanyum vurgularla birlikte çarpıcı bir Vermillion Parlak ve Saten dış renk tonu seçti.
 

Kaputun altında 750 hp ve 1.000 nm tork sağlayan, elle monte edilmiş çift turbolu 6.0 litrelik W12 motor yer alıyor. Bu rakamlara revize edilmiş bir emme sistemi, yükseltilmiş turbolar, yeni ara soğutucular, kapsamlı yeniden kalibrasyon ve titanyum egzoz sistemi sayesinde ulaşılmış.
 

Şirket fiyat açıklamadı ancak Batur Cabrio'nun 16 örneğinin her birinin 2 milyon £'dan daha pahalı olmasını bekliyoruz. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 18 adet Batur Coupe'nin her birinin taban fiyatı 1,65 milyon £ iken, 12 adet Bacalar 1,5 milyon £'dan başlıyordu.