yukarı

Lexus RZ450e F Sport: 100 adetle sınırlı

Elektrikli crossover, standart modelin 71,4 kWh bataryasını ve iki elektrik motorunu koruyor.

13 Ocak 2024 kaynak: Lexus

Lexus, geçen yıl Tokyo Auto Salon'da sergilenen çılgın RZ Sport Concept'in RZ450e F Sport Performance olarak adlandırılan ve sadece 100 adetle sınırlı olacak ve mart ayında piyasaya sürülecek bir üretim modeli ortaya çıkardığını duyurdu.
 

Üretim modeli konseptle neredeyse aynı görünüyor ve Lexus'un kendisini değil, bir satış sonrası tunerinin RZ'yi dönüştürmek için yapabileceklerine daha çok benziyor. Değişiklikler, karbon fiber ve mavi boya ile kaplanmış bir splitter ve farların hemen altına yerleştirilmiş büyük bir karbon panel ile tamamen revize edilmiş bir ön panelle başlıyor.

RZ'nin daha düşük versiyonlarında olduğu gibi, kaput parlak siyahın zıt bir tonunda tamamlanmış, ancak diğer tüm modellerden farklı olarak, bu kaput her şeyi güzel ve serin tutmak için bir çift karbon fiber hava çıkışına sahip. Hem önde hem de arkada genişletilmiş kemerler yer alıyor. Bunlar da sıradan genişletilmiş kemerler değil ve karbon fiberden yapılmış aerodinamik kanatçıklar içeriyor. Konseptin jantlarından biraz daha şık görünen mat siyah boyalı 21 inç Enkei alüminyum jantlar yer alıyor.
 

Lexus ayrıca RZ450e F Sport Performance'ı karbon fiber bir tavanla donatırken, tavanın yanlarını belirgin bir mavi vurguyla siyaha boyamış. İşler özellikle arka tarafta dramatik bir hal alıyor; burada bir SEMA eserinden alınmış gibi görünen bir çift sabit, karbon fiber kanat bulacaksınız. SUV ayrıca bir karbon fiber dudak spoylerine sahip, çünkü asla çok fazla spoylere sahip olamazsınız, değil mi?

Yapılan dış değişiklikleri tamamlayan yeni arka tampon siyah renkle kaplanmış ve karbon fiber difüzörle tamamlanmış.
 

Kabine çeşitli özel dokunuşlar yapılmış. Bunlar arasında koltuklarda yeni bir ultra süet malzeme, siyah ve mavi kontrast dikişler, sentetik deri direksiyon simidi, mavi vurgulara sahip bir gösterge paneli, F Sport Performance sürtünme plakaları ve alüminyum spor pedallar yer alıyor.
 

RZ450e F Sport Performance, standart modelle aynı 71,4 kWh batarya paketinden güç alıyor ve 150 kW'lık bir ön elektrik motoru ile 80 kW'lık bir arka elektrik motorunu çalıştırıyor.