yukarı

Lexus LBX: Yapay zeka ile sanatı birleştiriyor

Lexus'un LBX modeli, Türkiye pazarına sunulmadan önce dijital alanda da sıra dışı bir tarz sergiliyor.

09 Şubat 2024 kaynak: Lexus

Türkiye'deki kullanıcılar, lexus.com.tr adresinde bu uygulamayla buluşabilirler. LBX modelini Yapay Zeka Deneyimi ile birleştiren bu uygulama, Lexus'un "Kişiselleştirilmiş Lüks" deneyimini ön plana çıkarıyor.

 

LBX Yapay Zeka Deneyimi, geleneksel araç satın alma deneyiminden farklı olarak, genç ve sosyal medyayı seven kullanıcıları hedefliyor. Kullanıcılar, LBX ile kendi tarzlarına uygun sanat eserleri oluşturabiliyorlar. Yapay Zeka sistemi, kullanıcının Instagram hesabını analiz ederek estetik anlayışını, kişiliğini, tercih ettiği dokuları ve renk paletini değerlendiriyor ve buna göre kişiselleştirilmiş sanat eserlerini ortaya çıkarıyor. İsterlerse, kullanıcılar Instagram hesabı olmadan da sanat eserleri oluşturabiliyorlar.

 

LBX'in bu yenilikçi deneyimi, farklı tarzlarda milyonlarca sanat eseri oluşturabiliyor ve her bir eser, kullanıcının kişiliğiyle benzersiz hale geliyor. Oluşturulan yapay zeka çalışması, kullanıcılar tarafından indirilip kaydedilebiliyor ve sosyal medya profillerinde paylaşılabiliyor.