yukarı

Kia EV6 2024: Daha çarpıcı tasarıma kavuştu

Yenilenmiş EV6'nın iç kısmı da yeni kavisli ekranlar ve revize edilmiş bir direksiyon simidi ile yenilendi.

14 Mayıs 2024 kaynak: Kia

  • Yenilenmiş EV6, Kia'nın yeni elektrikli modelleriyle uyumlu bir hale getiren revize edilmiş bir ön tasarıma sahip.
     
  • Eski 77.4 kWh pil, şarjını 18 dakikada %10 ila %80'e kadar doldurabilen 84 kWh bir batarya ile değiştirildi.
     Yenilenmiş Kia EV6, Güney Kore'de tanıtıldı ve değiştirilen modelinden daha çarpıcı görünüyor. Elektrikli crossover, çeşitli iç değişikliklerin yanı sıra yeni bir batarya da tanıtıyor.
 

Yeni EV6'nın ön tarafı en önemli değişiklikleri aldı. Kia, eski modelin konvansiyonel farlarını terk ederek, daha çok EV3 ve EV4 Konseptleri ile EV6 ve EV9 üretim modellerine benzeyen açılı LED gündüz farlarına geçti.
 Kia tasarımcıları ayrıca, tamponu ve alt ızgara alanını da içeren crossover'ın geri kalan ön tasarımını da değiştirdiler. EV6'nın geri kalan dış kısmı büyük ölçüde değişmeden kaldı, ancak yeni tasarlanmış siyah ve gümüş jantlar 19 inç ve 20 inç boyutlarında sunuluyor. Arka tarafta, imza niteliğindeki tek bir LED ışık şeridi EV'nin tüm genişliği boyunca uzanarak karakteristik görünümünü koruyor.
 

EV6'nın iç kısmında birkaç değişiklik yapıldı. En önemlisi, dijital gösterge paneli ve multimedya ekranını barındıran revize edilmiş kavisli panoramik ekranın montajı oldu. Kia ayrıca, kayıtlı sürücülerin anahtarsız olarak EV'yi başlatmasına izin veren bir parmak izi okuyucu ekledi. Aracı satın almayı düşünenler, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto'nun da eklenmiş olduğunu memnuniyetle öğrenecekler.
 

Yeni Kia EV6, navigasyon güncellemeleri için önceden sınırlı olan over-the-air güncellemeleri desteklemeye devam ediyor, ancak şimdi EV'nin önemli elektronik kontrol sistemleri için de over-the-air güncellemeleri destekliyor. Ayrıca dijital bir arka görüş aynası ve geliştirilmiş bir head-up ekranı bulunuyor. Kia ayrıca, ön kamera ile grafik eklemeleri kullanan mevcut Genesis modellerinde bulunan aynı artırılmış gerçeklik navigasyon sistemini de kurmuş.
 

Hyundai Motor Grubu'nun en yeni 84 kWh bataryası, Kia'nın yeni cildinin altında bulunuyor ve eski modelin 77.4 kWh paketini değiştiriyor. Kia, 19 inç tekerleklerle arkadan itişli modellerin Kore'de 494 km gideceğini, eski EV6'nın 475 km olduğunu söylüyor. Diğer pazarlar için menzil detayları henüz açıklanmadı. Büyütülmüş pil, 350 kW DC şarjı destekliyor ve %10 ila %80 arasında 18 dakikada şarj edilebiliyor.
 

Standart arkadan itişli modeller 225 beygir güç 350 Nm tork üretirken, çift motorlu versiyonlar 320 beygir güç ve 605 Nm tork sağlıyor. Kia, EV6'nın frekans seçici amortisörlerini sürüş konforunu iyileştirmek için modifiye ettiğini, motorları sessizleştirdiğini ve güvenliği artırmak için gövdeyi güçlendirdiğini söylüyor.
 

Yenilenmiş EV6, gelecek ay Kore'de piyasaya sürülecek. Fiyatlar, giriş versiyon için 55.4 milyon Kore wonu (şu anki döviz kurlarına göre yaklaşık 40,500 $), Air modeli için 58.24 milyon won ($42,500), Earth versiyonu için 62.52 milyon won ($45,700) ve GT-Line için 63.15 milyon won ($46,100) olarak başlayacak.