yukarı

Hyundai Tucson 2024: Yenilenen dış ve iç tasarımla geliyor

Makyajlı Tucson, panoramik kavisli ekrana sahip tamamen yeni bir iç mekânın yanı sıra yeni donanımlar da sunuyor.

21 Kasım 2023 kaynak: Hyundai

Hyundai, gelecek yıl Avrupa'da piyasaya sürülmeden önce makyajlı Tucson'un örtüsünü kaldırdı. Şirket bu noktada crossover hakkında fazla bir şey açıklamıyor, ancak anında tanınabilen 'geliştirilmiş' Parametric Dynamics tasarımına sahip. Tanıdık olmasına rağmen crossover yeni bir ızgaraya ve güncellenmiş Parametric Jewel aydınlatma ünitelerine sahip.

Güncellemeler aşağıda modifiye edilmiş bir tampon ve sahte bir kızak plakası ile devam ediyor. Ek değişiklikler sınırlı olmakla birlikte, otomobil üreticisi yeni jantlar ve yenilenmiş bir arka tasarım bekleyebileceğimizi açıkladı.

İçeriye geçtiğimizde, minimalist üç kollu direksiyon simidi ve daha geleneksel bir gösterge paneline sahip yeni bir iç mekân görüyoruz. Son değişiklik crossover'ın 12,3 inçlik dijital gösterge paneli ve buna uygun 12,3 inçlik bilgi-eğlence sisteminden oluşan panoramik kavisli bir ekranla donatılmasını sağlıyor.

Alt kısımda ise yeni düğmeler ve yeniden konumlandırılmış havalandırma kanalları yer alıyor. Bunlara kablosuz akıllı telefon şarj cihazı ve iki bardak tutucu içeren yeni bir orta konsol eşlik ediyor. Başka bir yerde, vites kolu direksiyon kolonuna taşınmış ve artık bir dizi fiziksel kontrol var.
 

Önümüzdeki haftalarda Tucson hakkında daha fazla bilgi edineceğiz, ancak Kore spesifik modeli Fine Green Matte ve Ultimate Red Metallic olarak bilinen iki yeni renkte sunulacak. Otomobil üreticisi ayrıca yeşil, siyah ve gri tonlarına sahip yeni bir üç tonlu iç mekân bekleyebileceğimizi açıkladı.
 

Bu noktada motorlar hakkında bir bilgi yok, ancak önceki raporlar genel olarak küçük iyileştirmeler olabileceğini öne sürdü.