yukarı

Cupra’dan İstanbul’da çok enerjik şov!

Türkiye’de en hızlı büyüyen otomotiv markası olan Cupra, 10.000 adet satış, yeni modeller ve yeni yılı tek seferde kutladı

12 Ocak 2024 kaynak: arabazzi

“Herkesin beğendiği değil, bazılarının aşık olduğu otomobiller üretiyoruz” söylemiyle gayet özgüvenli duruşu olan bir marka Cupra.

Cupra Electric Impulse etkinliğinde Cupra'nın kalbi İstanbul'da attı_arabazzi.com

Bu net tavır 2023 yılında dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok parlak satış rakamlarıyla karşılık buldu ve 230.700 adetle kendi rekorunu kıran Cupra, Türkiye'de de 10.000 adede ulaştı.

Cupra Türkiye 2023'te 10.00 adete ulaştı_arabazzi.com

Bu rakamla Türkiye, Cupra’nın altıncı büyük pazarı durumunda ve 2023’te Türkiye’de en hızlı büyüyen otomotiv markası oldu. 

Bu başarının sonucunda dünyadaki dokuzuncu Cupra Şehir Garajı'nın bu yıl İstanbul’da açılacağı müjdesi bizzat Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu tarafından verildi.



Gecede bu yıl Türkiye’de satışa sunulacak iki yeni %100 elektrikli modeli Cupra Borne ve Cupra Tavascan’ı  sahneye çıkaran asi İspanyol, geleceğin elektrikli SUV modelleri Terravar ve Raval’in de müjdesini verdi.

Cupra Borne ve Cupra Tavascan Zorlu PSM'de sahnedeydi_arabazzi.com

Endurance (210 kW / 286 ps) ve VZ (250 kW / 340 ps) olmak üzere iki modelle gelicem olan Cupra Tavascan, iki elektrik motorlu güçlü versiyonda 0’dan 100’e 5,6 saniyede çıkabiliyor. 



Cupra Borne gecenin diğer yıldızıydı... Hangi gecenin mi?..

Maksimum 550 km menzile sahip olan Cupra Tavascan’ın bataryası, hızlı şarj notasında %10’dan %80 doluluğa yarım saate ulaşabiliyor.

Cupra Tavascan "Cupra Electric Impulse" gecesinin yıldızıydı_arabazzi.com

Sıkıcı otomotiv medyasının yanı sıra, son dönemde adet olduğu üzere, bol takipçili sosyal medya karakterlerinin de davet edildiği gecenin kapanış konuşmasını global CEO Wayne Griffiths ve Alil Bilaloğlu birlikte yaptı.

Cupra Elelctric Impulse_İstanbul 2024

Zorlu PSM’de gerçekleştirilen “The Electric Impulse” etkinliği tanıtımlar sonrası verilen partiyle devam etti.

Cupra İstanbul'u se-vi-yor!.. Nasıl sevmesin?