yukarı

BMW Group iki yeni konsept modelini sergiledi

BMW Group, iki yeni konsept modelini Concorso d'Eleganza Villa D'Este'de gün yüzüne çıkardı.

02 Haziran 2024 kaynak: BMW

Özel klasik otomobillerin yanı sıra en çarpıcı yeni modellerin ve konsept araçların sergilendiği, otomobil koleksiyoncularının merakla beklediği etkinlik Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024, 24-26 Mayıs tarihlerinde İtalya'nın kuzeyinde, Lombardiya bölgesindeki Como Gölü kıyısında bulunan Villa d’Este otelinde gerçekleşti.
 

BMW, estetik ve dinamizmi en üst seviyede sunan iki kişilik lüks konsept otomobili BMW Concept Skytop tasarımını Concorso d’Eleganza Villa d’Este 2024’te tanıttı. Akıcı ve zarif dış hatları ile son derece rafine bir görünüme sahip otomobilde özel malzemeler geleneksel usta işi bir işçilikle harmanlanmış. BMW Concept Skytop'un yolculuk etme isteği uyandıracak şekilde tasarlanan iç mekanı, kabinin kaslı yüzeyleri ve otomobilin yaşam alanını arkaya doğru yönlendiren çizgiler tamamlıyor. Kapı omuz çizgisine entegre edilen kanatçıklar geleneksel kapı kollarının yerini alırken hafif alaşımlı jantlar ise yan profildeki benzersiz görünümünü daha da güçlendiriyor.
 

BMW Concept Skytop, öne uzanan geniş kaputu ve ikonik BMW köpekbalığı burnu tasarımını aydınlatmalı böbrek ızgarası ile süslerken geriye doğru uzanan arka kısım göz kamaştırıyor. Efsanevi BMW Z8 Roadster modeline referansların özenle seçildiği modelde kaputtan itibaren iç mekana ve bagaj kapağındaki alüminyum kaplamaya kadar uzanan çizgi, otomobilin benzersiz silüetini belirginleştiriyor.