yukarı

BMW 4 Serisi Coupe ve Cabrio 2024: Hibrite kavuşuyor

Makyajlı 4 Serisi serisinde revize edilmiş bir tasarım, geliştirilmiş bir iç mekan ve hafif hibrit motorlar bulunuyor.

31 Ocak 2024 kaynak: BMW

BMW 4 Serisi, şirketin makyajlı coupe ve cabrio modellerini tanıtmasıyla biraz daha etkileyici hale geliyor. Mart ayında dünya çapında piyasaya sürülecek olan otomobiller, daha keskin görünümlü farlar ve mevcut Laserlight kuyruk lambalarıyla donatıldıkları bir ışık yenilemesine tabi tutuldu. İkincisi M440i'de standart olarak geliyor ve "cam elyaf demetlerini aydınlatan lazer diyotlara sahip, çekici üç boyutlu ışık grafikleri üretiyor."

Başka bir yerde, müşteriler yeni 19 inç jantlar ve Cape York Green metalik ile Vegas Red metalik içeren revize edilmiş bir renk paleti bulacaklar. 430i versiyonları mat krom vurgulara ve yeni bir örgü giriş tasarımına sahipken, M440i M rozetli yeni bir parlak siyah ızgaraya sahip.

Sportif versiyon ayrıca siyah egzoz borusu kaplamalarının yanı sıra önceki Seryum Grisi süslemelerin yerini alan parlak siyah vurgular bulunuyor. Daha agresif bir görünüm isteyen alıcılar opsiyonel M Karbon Dış Paketini alabilirler.

Küçük güncellemeler iç mekanda da devam ederken, otomobiller vites değiştirme kulakçıklarının yanı sıra aydınlatmalı düğmelere sahip yeni direksiyon simitleriyle donatıldı. Ayrıca standart spor koltuklar, revize edilmiş ortam aydınlatması ve yeni hava menfezleri bulunuyor. Diğer öne çıkan özellikler arasında iDrive 8.5 ve tanıdık bir Kavisli Ekran yer alıyor.

Kaputun altında 430i, hafif hibrit teknolojisine sahip turbo 2.0 litrelik dört silindirli bir motora sahip. Motor ayrıca "emme portlarının ve yanma odalarının yeniden tasarımı" ile "eksantrik mili kontrolü, enjeksiyon, ateşleme sistemi ve egzoz gazı yönlendirme alanlarındaki yenilikler" de dahil olmak üzere bir dizi yükseltmeye sahip. Tüm değişikliklere rağmen, güç 259 HP ve 400 Nm tork olarak değişmeden kalmış.
 

M440i'deki 3.0 litrelik sıralı altı yeni ve "toplamda 10 saniyeden fazla bir süre boyunca" 11 HP ve 200 Nm tork artışı sağlayabilen hafif bir hibrit sistemden yararlanıyor. Sonuç olarak, motorlar 391 HP ve 539 Nm torka sahip olup, makyaj öncesine göre küçük bir artış gösteriyor.