yukarı

BMW 3 Serisi 2025: Daha fazla güç

2025 M340i, 391 hp güç üreten yeni 3.0 litrelik TwinPower Turbo motor ile tanıtıldı.

29 Mayıs 2024 kaynak: BMW

 • BMW, bir dizi güncelleme içeren 2025 3-Serisini tanıttı.
   
 • M340i, 391 hp ve 539 Nm tork üreten yeni bir 3.0 litrelik TwinPower Turbo motora sahip.
   
 • Motorlardaki iyileştirmelerin yanı sıra, model revize edilmiş bir tasarıma, geliştirilmiş bir iç mekana ve yeni bir bilgi-eğlence sistemine sahip.
   
 • Temmuz ayında küresel lansman gerçekleştirilecek.
   

BMW'nin ekmek teknesi sedanı, şirketin 2025 3-Serisi'ni tanıtmasıyla güncelleniyor. Revize edilmiş tasarım, geliştirilmiş bir iç mekan ve yeni teknolojiler içeriyor. 

Dışarıdan başlayarak, 2025 3 Serisi artık Arctic Race Blue metalik ve Vegas Red metalik içeren revize edilmiş bir renk paletine sahip. Müşteriler ayrıca Donmuş Saf Gri metalik ve Donmuş Portimao Mavisi metalik olarak bilinen iki yeni BMW Individual rengi bulacaklar. 

Yeni renklerin yanı sıra, M340i'de standart olarak sunulan M Sport paketi ile donatılmış modeller, çift kollu tasarıma sahip yeni 19 inç M alaşım jantların yanı sıra iki tonlu veya Jet Black kaplamaya sahip. Tüm modeller ayrıca Y kollu tasarıma sahip yeni BMW Individual 19 inç alaşım jantlarla donatılabilir. 

İçeriye doğru ilerleyen sürücüler yeni bir direksiyon simidi ve yeni merkezi havalandırma kanallarının etrafındaki kaplamaya entegre edilmiş "kademeli aydınlatma" bulacaklar. Müşteriler dokuz farklı renk arasından seçim yapabiliyor ve parlaklığı kendi zevklerine göre ayarlayabiliyor. BMW ayrıca karşılama ve uğurlama animasyonlarının yanı sıra "gelen bir telefon çağrısı veya açık bir kapı gibi belirli senaryoları gösteren ışık sinyalleri" olduğunu da belirtti.
 

Tasarımcılar ayrıca, Fineline Light açık gözenekli ahşap döşeme artık 330i'de standart olarak gelirken, M340i M Alüminyum Rhombicle'a sahip olduğundan dekoru da değiştirdiler. Müşteriler ayrıca Alüminyum İnce Fırçalanmış veya Kül Grisi açık gözenekli ahşap döşeme alabilirken, M340i karbon fiber döşeme de sunuyor.
 

Diğer öne çıkan özellikler arasında yükseltilmiş Sensatec gösterge paneli ve "cam düğmelerine, kapı kilit düğmesine ve havalandırma ayar kollarına benzersiz bir parlaklık katan" mevcut Galvanik kontroller yer alıyor. Alıcılar ayrıca BMW İşletim Sistemi 8.5'i çalıştıran geliştirilmiş bir bilgi-eğlence sistemi bulacaklar.
 

İkincisi yeni bir ana ekrana, daha sezgisel bir kullanıma ve geliştirilmiş bir menü yapısına sahip. Ayrıca özelleştirilebilir bir widget şeridi, basitleştirilmiş klima kontrolleri, geliştirilmiş navigasyon ve Artırılmış Görünüm işlevi de var.
 

Güncellemeler kaputun altında da devam ediyor. 2025 M340i, daha keskin güç dağıtımı ve daha fazla verimlilik için 48V hafif hibrit sisteme sahip yeni bir 3.0 litrelik TwinPower Turbo altı silindirli motorla donatıldı. Bu motor 391 hp ve 539 Nm tork üretiyor; bu da 4 hp ve 39 Nm artış anlamına geliyor.
 

Motor sekiz ileri otomatik şanzımana bağlı ve bu da otomobilin dört tekerlekten çekiş ile donatıldığında 0-100 km/s hızlanmasını 4,1 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştirmesini sağlıyor. Sürücüler ayaklarını yere basmaya devam ederse, model sonunda elektronik olarak sınırlandırılmış 250 km/s azami hıza ulaşacaktır.
 

330i'deki turbo 2.0 litrelik dört silindirli motor da yeniden tasarlanan emme portları ve yanma odalarının yanı sıra "eksantrik mili kontrolü, enjeksiyon, ateşleme sistemi ve egzoz gazı yönlendirme alanlarındaki yenilikler" nedeniyle elden geçirilmiş. Değişikliklere rağmen, hafif hibrit motor 259 hp ve 400 Nm tork üretmeye devam ediyor.
 

Son olarak BMW, sedanın "sportif kabiliyet ve konfor arasındaki dengeyi daha da geliştiren" yeni şasi ayarına sahip olduğunu söyledi. Şirket çok fazla ayrıntıya girmedi, ancak modelin arka amortisörleri gövdeye bağlayan daha sert bağlantılardan yararlandığını söyledi. BMW ayrıca direksiyon sisteminin Konfor modunda daha az efor sarf edilmesini sağlayacak şekilde revize edildiğini belirtti.