yukarı

BMW 2 Serisi Coupe: Küçük bir güncelleme aldı

Küçük coupe, yenilenmiş bir iç mekana ve BMW OS 8.5 çalıştıran güncellenmiş bir bilgi-eğlence sistemine sahip.

13 Haziran 2024 kaynak: BMW

  • BMW, 2025 model 2 Serisi Coupe için bir dizi güncelleme yaptığını duyurdu.
     
  • Model yeni boya renkleri ve jantların yanı sıra yenilenmiş bir iç mekan sunuyor.
     
  • Fiyatlandırma 39.200 $'dan başlıyor ve M240i için 50.100 $'a yükseliyor.
     
BMW 2 Serisi mutlak bir cevher ve birkaç güncelleme sayesinde yaşlandıkça daha da iyi hale geliyor. Nispeten küçük olsalar da, değişiklikler stil ince ayarlarını, teknoloji güncellemelerini ve iç revizyonları içeriyor.


Dışarıdan başlayarak, Vegas Kırmızısı metalik ve Gökdelen Grisi metalik dahil olmak üzere bir avuç yeni renk var. Müşteriler ayrıca Frozen Pure Grey metalik ve Frozen Portimao Blue II metalik olarak bilinen iki yeni BMW Individual seçeneği bulacaklar. Son olarak, M240i eskiden M2'ye özel olan Zandvoort Mavisi renginde sunulacak.

Güncellenen renk paletinin yanı sıra, alıcılar yeni 19 inç alaşım jantlar bulacaklar. Jet Black ve iki tonlu dahil olmak üzere çeşitli tasarım ve kaplamalar mevcut.
 

Sportif bir görünüm arayan müşteriler yeni M Sport Profesyonel Paketi tercih edebilirler. Bu pakette M Shadow Line farlar, Genişletilmiş Shadowline trim ve siyah arka spoyler yer alıyor. Alıcılar ayrıca kırmızı veya mavi kaliperlere sahip M Sport frenleri de bulabilecekler. 

İç mekan resimleri arzulanan çok şey bıraksa da, BMW coupe'nin yeni bir gösterge panelinin yanı sıra "düğme ve kontrollerin sayısında daha fazla azalma" olduğunu söyledi. Modelde ayrıca yeni havalandırma düğmelerinin yanı sıra bir şelale aydınlatma efekti de bulunuyor.
 

230i, çokgen kenarlı iki kollu yeni bir direksiyon simidine sahipken, M240i düz tabanlı, yeniden tasarlanmış kollara ve kırmızı bir orta şeride sahip yeni bir deri kaplı M direksiyon simidine sahip. Alıcılar ayrıca Tacora Red SensaTec'in yanı sıra Siyah ve Kırmızı Vernasca deri dahil olmak üzere yeni döşeme seçenekleri sunan ısıtmalı spor koltuklar bulacaklar.
 

M Fine Brushed Alüminyum döşeme artık M240i'de standart olarak sunuluyor. Müşteriler ayrıca tüm 2025 2 Serisi Coupe'lerde yeni Fineline Light veya Ash Grey Blue açık gözenekli ahşap kaplamaları tercih edebilirler.
 

Her ne kadar 12,3 inç dijital gösterge paneli ve 14,9 inç bilgi-eğlence sisteminden oluşan Kavisli Ekran tanıdık gelse de, artık BMW İşletim Sistemi 8.5'i çalıştırıyor. Yeni bir ana ekrana, daha sezgisel bir menü yapısına ve geliştirilmiş bir navigasyon sistemine sahip.
 

Kaputun altında, müşteriler 259 hp ve 400 Nm tork üreten tanıdık bir turbo 2.0 litrelik dört silindirli motor bulacaklar. Sekiz ileri otomatik şanzımana bağlı olan bu motor, opsiyonel dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatıldığında coupe'nin 0-100 km/s hızlanmasını 5,3 saniye gibi kısa bir sürede gerçekleştirmesini sağlıyor.
 

Hız ihtiyacı olan müşteriler M240i'ye yükseltebilirler. Turbo 3.0 litrelik sıralı altı silindirli motor 387 hp güç ve 500 Nm tork üretiyor. Bu da 0-100 km/s süresini arkadan itişli olarak 4,5 saniyeye, dört tekerlekten çekişli olarak ise 4,1 saniyeye indiriyor.