yukarı

Abarth Fastback: Fakir işi BMW X4 M

Abarth Fastback, 185 HP güç üreten turbo 1.3 litrelik benzinli bir motordan güç alıyor.

30 Ekim 2023 kaynak: Abarth

Performans odaklı coupe-SUV'lar genellikle ortalama bir alıcı tarafından ulaşılabilir değildir ancak yeni Abarth Fastback için durum böyle değil. Güney Amerikalı Fiat Fastback'in Scorpion markalı versiyonu, 185 HP'lik motoru ve daha sportif şasi yapısıyla BMW X4'ün ucuz bir alternatifi gibi görünüyor.

Abarth Fastback, mekanik olarak ilgili Abarth Pulse'dan bir buçuk yıl sonra geliyor ve performans markasının henüz Abarth 500e'yi içermeyen Brezilya serisini genişletiyor. Tahmin edilebileceği gibi, coupe-SUV Abarth amblemi ile geliyor, ancak ızgarada daha küçük bir Fiat bayrağı amblemi hala mevcut.

Fiat eşdeğerine kıyasla dış modifikasyonlar gövde renginde plastik kaplama (tamponlar, çamurluklar ve yan eşikler), splitter üzerinde bir parça kırmızı trim, siyah bir spoyler, uyumlu ayna kapakları ve krom kaplamalı çift egzoz çıkışları ile sınırlı. Ayrıca kırmızı vurgulara sahip yeni bir siyah BBS tarzı 18 inç alaşım jant seti de var, ancak aracın boyutuna göre küçük göründüklerini kabul etmek gerekir.

İç mekana geçildiğinde, kabinin her yerinde kırmızı dikişler, gösterge panelinde sahte bir karbon fiber kaplama ve çok sayıda Abarth amblemi var. Standart olarak sunulan 10,1 inçlik bağımsız bilgi-eğlence ekranı, dijital gösterge paneli ve kablosuz şarj pedi ile birlikte sunuluyor. Opsiyonel özellikler arasında bagaj alanına monte edilmiş bir subwoofer, motor için bir K&N spor filtresi, Abarth su birikintisi ışıkları ve beyaz Akrep çıkartmaları yer alıyor.
 

Kaputun altında, garip bir şekilde Fiat Fastback'te de "Abarth tarafından güçlendirilmiş" sınırlı sürüm şeklinde mevcut olan bir Turbo 270 motor yatıyor. Turbo 1.3 litrelik benzinli motor 185 HP ve 270 Nm tork üretiyor. Güç ön aksa sadece 6 vitesli bir otomatik vites aracılığıyla iletiliyor ve coupe-SUV'u 0-100 km/s hızlanmasını 7,6 saniyede gerçekleştiriyor.
 

Yeni "Poison" sürüş modunun şanzımanın ve motorun tepkisini iyileştirdiği ve dijital gösterge panelinde özel grafikler gösterdiği söyleniyor. Ayrıca, versiyona özgü çift egzoz çıkışı coupe-SUV'un sesini daha sportif hale getiriyor. Daha da önemlisi, Abarth Fastback, yeni yaylar ve amortisörler, önde daha büyük bir dengeleyici ve daha sert bir arka aks dahil olmak üzere normal Fiat Fastback'e kıyasla daha sportif bir süspansiyon kurulumundan yararlanıyor.