yukarı

Abarth 600e: Akrep markalı elektrikli SUV

Abarth 600e, Fiat kardeşine kıyasla çok daha sportif görünüyor, ancak bu da Akrep rozetinden beklenen bir şey.

09 Şubat 2024 kaynak: Abarth

Sızdırılan fotoğraf, modeli herhangi bir kamuflaj işareti olmadan gösteriyor ve hayal gücüne pek yer bırakmıyor. Abarth'a özgü gövde kiti, alt kısımları vurgulayan siyah bir kaplama ile yeniden tasarlanmış bir tampon içeriyor. Ayrıca parlak siyah bir yüzeye sahip oldukça büyük bir tavan spoyleri de görebiliyoruz. Dış mekânın mor tonu da Abarth'a özgü, kaputtaki Akrep rozeti gibi.

 

Abarth 600e, bir SUV'den çok bir sıcak hatch gibi görünüyor ve daha yerden yüksek bir sürüş deneyimi sunmak için daha sportif bir süspansiyon ayarı ve geliştirilmiş bir fren sistemi ile donatılacak.

 

Abarth, 600e'nin elektrikli motorunun 240 HP güç üreteceğini doğruladı, bu da standart Fiat modelinin 156 HP gücüne kıyasla sağlıklı bir artış anlamına geliyor. Şirket elektrikli motorların sayısını açıklamadı, ancak video teaser, ön aks üzerinde sınırlı kaymalı diferansiyele sahip bir önden çekiş düzenine işaret ediyor. Fiat 600e'nin 54 kWh'lik bataryasının devralınma ihtimali yüksek, bu da Abarth versiyonunun muhtemelen daha kısa bir menzil sunacağı anlamına geliyor.

 

Abarth 600e'nin tanıtımı 2024 yılında bekleniyor ve önümüzdeki hafta/aylarda gerçekleşirse şaşırmayız. SUV, Abarth'ın gelecekteki EV serisine 500e sıcak hatch ile katılacak, çünkü geleneksel motor destekli 595/695 ailesi yakında sona erecek.