yukarı

Ford

C-Max, Grand C-Max

161.500 - 208.000 TL
Baba olmanın nesi kötü!
7.6
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8.5
Konfor
8
Kalite
7.5
Kullanışlılık
7.5
Cazibe
6.5
8.7
Kullananlar
ortalama
puanı

Son Focus’un şasisini ilk kuşanan modeldi Ford C-Max. Focus’un tarzını seven ama daha fazla hacime ihtiyaç duyanlar için, keyfiyli sürüşle ebeveynliğin gerekleri C-Max’in bünyesinde toplanmış durumda. 

 

Oyuna sonradan girmiş olsa da ikinci nesil Ford C-Max ve 7 koltuklu Grand C-Max, rakiplerine karşı tam saha pres halinde.

 

MPV kullanışlılığı sunarken bayık da görünmeyen C-Max, daha fazlasını isteyenlere, fazladan 14 cm, 2 koltuk, kayarak açılan arka kapılar ve Titanium donanımla Gran C-Max’i takdim ediyor.

Ford C-Max, Grand C-Max

Dış Tasarımı

Bir aile taşıyıcı için Ford C-Max nasıl da iyi (Grand C-Max o kadar değil) görünüyor değil mi? Altyapıyı geçtik, tasarımıyla da gitgide Focus’a yaklaşan C-Max, burun kısmındaki “Aston Martin” usülü ızgarayla da gayet havalı hani. 

 

Profilden yüksek bir HB, arkadan ise bir Sation Wagon’u andıran Ford C-Max, sanki batan MPV gemisinden kaçmak ister gibi. İster misiniz bir dahaki atlayışta Peugeot 3008’in yaptığını yapsın!

 

2015 makyajına rağmen, Gran C-Max’in arka yarısı için ise aynı iyimserlikte konuşamıyoruz maalesef. Büyük kardeş S-Max’in tasarımının olmuşluğundan eser yok Gran C-Max’de. Ama kullanışlılık arayanlar için çok da fifi değil mi!

İç Mekân
"Profilden yüksek bir HB, arkadan ise bir Sation Wagon’u andıran Ford C-Max, sanki batan MPV gemisinden kaçmak ister gibi"
Ümit Şen

Ford C-Max-Grand-C-Max Rakipleri