yukarı
BMW
7 Serisi
5.997.800 - 6.109.800 TL
Yedi günah ve bir makam şoförü

BMW 7 Serisi İncelemesi

Bu boyut, fiyat ve işlevde bir modelin incelemesini arayan var mıdır bilemeyiz ama biz vazifemizi yapalım. An itibariyle bu sayfalardaki BMW 7 Serisi görselleri, 2019 makyajından öncesine ait. En kısa zamanda yenisini detaylı inceleyerek bilgileri güncelleme niyetindeğiz.

 

Bu güne kadar ne yaparsa yapsın Mercedes S Sınıfı’nın gölgesini hisseden BMW 7 Serisi, bu sefer dev bir konfor ve teknoloji ordusuyla saldırıya geçmiş. 

 

O kadar ki, isterseniz dijital ekranlı anahtarı elinize alıp arabanın dışından park manevraları yapabilir, içeriyi havalandırabilir ya da ne kadar yakıt kaldığına bakabilirsiniz.

 

Tabii burada okuyacağınız çoğu özelliğin 7 Serisi'nin bol sıfırlı opsiyon listesinde olduğunu söylememize gerek yok. Ama para sizin ya da şirketiniz için sorun olmasa gerek, değil mi?

BMW 7 Serisi Dış Tasarımı

BMW 7 Serisi 2019 makyajına kadar (görsellerimiz öncesine ait) BMW gamı boyunca fazlasıyla tutarlı bir çizgide ilerliyordu. Alt sınıflardan 3 ve 5 Serisi’nin BMW’ye has karakteri, 7 Serisi’nin daha olgun, daha büyük ama en az onlar kadar iddialı bünyesinde toplanmıştı. 

 

Mercedes S Serisi kadar ayrışan ya da heybetiyle ezen bir karakteri olmamasından hareketle, 7 Serisi’ni tazeledi BMW. Hem de öyle bir tazeleme ki çoğu model yenilemesinden daha radikal değişiklikler içeriyor.

 

Evet, o devasa ön ızgarayı fark etmemiş olmanız mümkün değil. Zira makyaj öncesine göre %40 büyümüş BMW böbrekleri. Diğer yenilikler ince ve keskin bir forma giren farlar. Tampon ve hava girişi tasarımlarında yaşanan değişikliklerle birlikte daha anıtsal bir görünüme kavuşmuş 2020 BMW 7 Serisi.

 

Arka tasarımda tampon tasarımları ve stoplardaki optik değişimin yanı sıra, iki stop lambasını birleştiren LED hat günün modasını yakalamış durumda.  

 

Olur da zaten çok iyi olan arka koltuk hacmini abartmak isterseniz, 14 cm uzatılmış bir versiyonumuz da mevcut. Boydan boya devam eden ince hatlar sayesinde BMW 7 Serisi - uzun haliyle bile - dinamizmi ıskalamayan patronların tercihi olabilir.

İç Mekân

"S Serisi karşısında heybet eksiğini kapatmak için, 2019'da 7 Serisi’ni tazeledi BMW. Hem de öyle bir tazeleme ki!.."
Ümit Şen


BMW 7 Serisi Rakipleri

S Serisi

Mercedes

S Serisi

6.957.000 TL

İnceleme
S90 - V90

Volvo

S90 - V90

1.625.825 - 1.888.670 TL

İnceleme