yukarı

BMW

6 Serisi (2011-2018)

668.000 - 762.600 TL
Ben kaçtım. Gran Turismo olup geliyorum...
8.2
Arabazzi ortalama puanı
Sürüş
8.5
Konfor
8
Kalite
9
Kullanışlılık
8
Cazibe
7.5
0
Kullananlar
ortalama
puanı

“Action” dizisindeki karizma abinin iş dışında kullandığı fantastik ama pek de çaktırmayan araba BMW 6 Serisi.

 

Tercihe göre spor coupé ya da konforlu bir GT. İster 4+1/2 kişilik, ister 2. İster coştukça keyiflenmeli, ister duruldukça.

 

Bizce 6 Serisi’nin asıl yıldızlaştığı an isminin sonuna “Gran Coupé”yi aldığı an. İşte o an, 5 Serisi’nden şık, iki kapılı 6 Serisi’nden kullanışlı bir coupé çıkıyor ortaya. 

 

Zaten BMW 6 Serisi’nin “Coupé” versiyonu Türkiye’ye sadece M ve Cabrio modelleriyle geliyor. O zaman biz de incelememize 6 Serisi Gran Coupé odaklı devam edelim. 

 

Arzu edenler iki kapı, bir çorba kaşığı tutunma ve bir tas kullanışlılık çıkararak 6 Serisi Coupé hakkında da net bir sonuca varabilirler.

 

Ama çok enerji sarfetmeseniz de olur. Zira pek yakında, BMW 6 Serisi ve 5 Serisi GT arada bir yerde buluşup 6 Serisi GT’ye dönüşecek. Belki de siz bu satırları okurken dönüştü bile!

BMW 6 Serisi (2011-2018)

Dış Tasarımı

Tarzını oturtmaya başlayan BMW 6 Serisi, 2014 makyajıyla öndeki tatsız bakışlar ve arkadaki hormonlu Porsche havalarından kurtuldu çok şükür. Bir makyaj operasyonunun 6 Serisi’ni vasattan yakışıklıya çevirmiş olması takdire şayan doğrusu.

 

Tam 5 metrelik 6 Serisi Gran Coupé ise 2 kapılı kardeşinden 1 cm daha uzun ve 2 cm daha yüksek. Gerçekten büyük oynayan Gran Coupé, bu boyutlarla sıkı rakipleri Audi A7 Sportback ve Mercedes CLS’yi sollayıp Porsche Panamera’ya yaklaşmış durumda.

 

Daha zarif, ince ve sportif hatlarıyla BMW 6 Serisi Gran Coupé, kullanışlılıktan bir miktar feragatla 5 ve 7 serilerinin de alternatifi aslında.

 

6 Serisi Cabrio ise yollardaki en büyük açılır tavanlı modellerden biri. Bakalım devamı gelecek mi?..

İç Mekân
"Daha zarif, ince ve sportif hatlarıyla BMW 6 Serisi Gran Coupé, 5 ve 7 serilerinin de bir nevi alternatifi aslında"
Ümit Şen

BMW 6-Serisi Rakipleri

Panamera

Porsche

Panamera

Fiyatlar size bağlı

İnceleme Fiyat Listesi