yukarı
Alfa Romeo
MiTo
Satış dışı
Alfa güzelliklerinin en küçüğü

Alfa Romeo MiTo İncelemesi

Harikalar yaratma konusunda hiç sıkıntısı olmayan İtalyanlardan, küçük ama sıkı bir güzellik Alfa Romeo Mito. Daha doğrusu, bir zamanlar öyleydi! Buyrun, nostalji niyetine... 

Her ne kadar ismi Milano ve Torino’nun birleşimi deseler de, sanki Mini’ye de tatlı bir sataşma var gibi geldi bize. Doğrudan rakipleri arasına DS3 ve Audi A1’i de katabiliriz. Ama korkacak bi şeyi yok Mito’nun. Aşk, ateş, DNA...  

Tek sorun artık satışta olmaması. Aksi bir emir gelmedikçe Alfa Romeo Mito markanın ilk ve tek küçük şehir arabası olarak tarihe gömülecek gibi görünüyor.  

Alfa Romeo MiTo Dış Tasarımı

Alfa Romeo Mito ilk bakışta (tam karşıdan bakmadıkça) Mini’yi epeyce hırpalayacak güzellikte. Boyuna posuna bakmadan sportif ve hatta seksi hatlara sahip Mito.  

Alfa Romeo Mito’nun bir güzelliği daha var. O da tasarım çizgileri ve özellikle yuvarlak stoplarıyla Alfa Romeo 4C havasını sıradan ölümlülere koklatması.  

2016 makyajı sonrası ön ızgara girişleri dışında bir farklılığı fark etmek zor. Gerçi değişime ne kadar ihtiyacı olduğu da tartışılır. 2008’den beri göz önünde olmasına rağmen hâlâ güzel görünmesi, Alfa Romeo Mito’nun estetiği ne kadar önemsediğinin kanıtı. Lakin Mito'yu geliştirmektense SUV'lara odaklanma yolunu seçti Alfa Romeo. Kısmet meselesi.

İç Mekân

Boyuna posuna bakmadan sportif ve hatta seksi hatlara sahip Alfa Romeo MiTo.
Ümit Şen


Alfa Romeo MiTo Rakipleri

A1

Audi

A1

Satış dışı

İnceleme
Fiesta

Ford

Fiesta

203.400 TL

İnceleme